Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Atak na policjantów podczas nocnej interwencji. 18-latek uderzał pięścią w radiowóz

Dodano:

Podczas nocnej interwencji dwóch mężczyzn zaatakowało funkcjonariuszy policji. Agresywny 18-latek uderzał pięścią w szybę radiowozu.

W nocy z niedzieli 18 lipca na poniedziałek 19 lipca doszło do przepychanek oraz kłótni przy jednym z miejscowych lokali gastronomicznych przy ulicy Dworcowej. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z łaziskiej komendy. 

Agresywny 18-latek i jego 22-letni kolega zaatakowali policjantów

– Nieopodal tego miejsca zauważyli wskazanego w opisie mężczyznę, który miał być prowodyrem całego zamieszania. W pewnym momencie 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę samochodu. Kolejnym celem jego ataku stał się jeden z interweniujących policjantów – relacjonuje młodszy aspirant Ewa Sikora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Policjanci próbowali obezwładnić agresywnego 18-latka, kiedy nagle pojawił się jego 22-letni kolega i zaczął ich odpychać. Dodatkowo w kierunku mundurowych kierowane były wulgarne słowa i poniżające sformułowania. 

Napastnicy zostali zatrzymani

Jeden z mężczyzn trafił do izby wytrzeźwień, natomiast drugi do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz stosowania przemocy. Zarówno 18-latkowi jak i 22-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie Rozmowy