Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Amfetamina w centrum Łazisk Górnych. 34-latek trzymał narkotyki w samochodzie i w domu!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mieszkaniec Orzesza wpadł w piątek po południu w centrum Łazisk Górnych. Podejrzany miał przy sobie ponad kilogram amfetaminy, resztę trzymał w swoim garażu. Decyzją miejscowego sądu orzeszanin trafił już za kratki.

Spore ilości amfetaminy u 34-latka

34-letni mieszkaniec Orzesza pojawił się na ulicy Chopina w Łaziskach Górnych w piątek (17 listopada) po południu. Trafiony przez mikołowskich kryminalnych mężczyzna miał w samochodzie ponad kilogram amfetaminy. Część narkotyków była już porcjowana na "działki", reszta była gotowa do wydzielenia. W trakcie przeszukania z wykorzystaniem policyjnego psa służbowego, w domu mężczyzny policjanci znaleźli kolejną porcję środków psychotropowych, łącznie ponad 1,5 kilograma. Czarnorynkowa wartość narkotyków to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śledczy zabezpieczyli należącą do 34-latka gotówkę: ponad 50 tysięcy złotych, kilka tysięcy euro oraz kilkaset dolarów.

W niedzielę 19 listopada orzeszanin trafił do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy