Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

56-latek z Katowic spowodował wypadek. W wyniku zdarzenia 80-latek trafił do szpitala!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

56-letni mieszkaniec Katowic stracił prawo jazdy po tym, jak wjechał fiatem na oznakowane przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i potrącił przechodzącego przez przejście seniora. 80-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Wypadek w Kobiórze

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16 w Kobiórze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący fiatem uderzył w pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, prowadząc rower. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy. 80-letni mieszkaniec Tychów, który ucierpiał w wyniku tego zdarzenia, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zebrany materiał dowodowy posłuży teraz mundurowym do ustalenia szczegółowego przebiegu i przyczyn wypadku. Interweniujący policjanci zatrzymali 56-letniemu kierowcy prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o koncentrację i zwracanie uwagi na jezdnię, pobocze i manewry wykonywane przez pozostałych uczestników drogi. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy