Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

5 stycznia gliwiczanie wybiorą nowego prezydenta miasta. Znamy nazwiska kandydatów

Dodano:

5 stycznia 2020 r. gliwiczanie wybiorą nowego prezydenta miasta. Andrzej Gillner, Kajetan Gornig, Janusz Moszyński i Adam Neumann zostali oficjalnie zarejestrowani jako kandydaci na prezydenta Gliwic. Wymaganej liczby głosów nie zdołał zebrać Marek Widuch z SLD.

Termin zgłaszania kandydatów do przedterminowych wyborów na prezydenta Gliwic minął w środę o północy. Do Miejskiej Komisji Wyborczej w Gliwicach zgłoszonych zostało pięć kandydatur. Ostatecznie zarejestrowani jako kandydaci na prezydenta Gliwic zostali:

  • Adam Neumann - startuje z niezależnego komitetu "Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza". Neumann jest popierany przez Frankiewicza, Bezpartyjnych Samorządowców oraz KO.
     
  • Andrzej Gillner - startuje z niezależnego komitetu "Efektywni dla Gliwic". Gillner to były dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
     
  • Kajetan Gornig - startuje z niezależnego komitetu "Kajetan Gornig i Dominik Dragon". Gornig to były radny PO w Gliwicach.
     
  • Janusz Moszyński - startuje z niezależnego komitetu "Janusz Moszyński". Moszyński obecnie jest komisarzem mianowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego i czasowo pełni obowiązki prezydenta Gliwic.


Piąty z kandydatów - Marek Widuch (SLD) - dostarczył listy z podpisami, ale po zweryfikowaniu okazało się, że podpisów jest ich mniej niż przewidziane ustawą 3 tysiące. Odmowę rejestracji tego kandydata potwierdzono w czwartek.

Warto przypomnieć, że przedterminowe wybory prezydenta Gliwic odbędą się 5 stycznia 2020 r. Muszą się odbyć, ponieważ dotychczasowy długoletni prezydent miasta, Zygmunt Frankiewicz, został senatorem.

Ładowanie Rozmowy