Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

48-latek bez uprawnień kierował ruchem w Chorzowie. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu!

Dodano: , źródło: KMP Chorzów

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który mając w organizmie prawie promil alkoholu, kierował ruchem pojazdów podczas prac drogowych. 48-latek dodatkowo nie posiadał odpowiedniego przeszkolenia w tym zakresie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zachowanie 48-latka z Chorzowa mogło doprowadzić do tragedii

W Chorzowie na ulicy Truchana prowadzone są prace drogowe. W związku z tym ruch odbywa się tam wahadłowo. Wczoraj rano, podczas oczekiwania na możliwość pokonania zwężenia, patrol drogówki zwrócił uwagę na osobę kierującą ruchem. Mężczyzna swoim zachowaniem wręcz utrudniał poruszanie się pojazdów. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma odpowiedniego przeszkolenia, a badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

Kierowanie ruchem drogowym to bardzo odpowiedzialne zadanie. Osoba sprawująca nadzór nad bezpieczeństwem ruchu pojazdów mechanicznych musi być trzeźwa i mieć odpowiednie kwalifikacje. Za swoje zachowanie 48-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy