Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

19-latka zabiła ojczyma – dźgnęła go nożem w szyję, bo zabrał jej smartfon

Dodano:

W piątkowy wieczór w Bobrownikach podczas awantury domowej 19-letnia pasierbica ugodziła nożem w szyję swojego ojczyma. Kobieta godzinę później została zatrzymana na terenie Piekar Śląskich. Mężczyzny nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło około godziny 23 w jednym z tamtejszych domów. 19-latka była w odwiedzinach u swojej matki i jej męża. Była pijana, zachowywała agresywnie, a także bardzo głośno rozmawiała przez telefon. Matka i ojczym zażądali, żeby przestała korzystać z telefonu, co wyprowadziło dziewczynę z równowagi. Z ustaleń policji wynika, że ta najpierw próbowała zaatakować matkę, w której obronie stanął jej 39-letni mąż. W pewnym momencie 19-latka złapała za nóż i ugodziła nim ojczyma w szyję, po czym zbiegła.

Policję zaalarmowała jej matka. Mężczyzny nie udało się uratować, a dziewczyna została godzinę później złapana na terenie Piekar Śląskich. W niedzielę usłyszała zarzut zabójstwa. Przyznała się do winy, ale nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego złapała za nóż. Grozi jej dożywocie.

Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 19-letnią mieszkankę powiatu, podejrzaną o zabójstwo swojego 39-letniego ojczyma. (...) Wczoraj w prokuraturze nastolatka usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi jej teraz kara nawet dożywotniego więzienia – informuje będzińska policja.

Ładowanie Rozmowy