Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

16-latek wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód. Groźne potrącenie w Mysłowicach!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

O tym, jak niebezpieczne jest przebieganie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, boleśnie przekonał się 16-letni mieszkaniec naszego miasta. Młody mężczyzna wybiegł zza stojącego na światłach samochodu dostawczego wprost pod koła jadącego citroena. Ta sytuacja na szczęście skończyła się jedynie niegroźnymi potłuczeniami.

Groźny wypadek w Mysłowicach

Do zdarzenia doszło w środę 15 listopada na ulicy Katowickiej. 16-letni mieszkaniec Mysłowic wybiegł zza stojącego na światłach samochodu dostawczego wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierująca citroenem nie miała szans zauważyć pieszego, w wyniku czego potrąciła go. Zdarzenie to mogło zakończyć się tragicznie, jednak 16-latek może mówić o sporym szczęściu, gdyż wyszedł z niego jedynie z lekkimi stłuczeniami. Zarówno 50-letnia kierująca citroenem, jak i 16-latek byli trzeźwi. Sprawą 16-latka zajmie się teraz sąd.

Apelujemy do pieszych, by korzystali z przejść dla pieszych i upewniali się, że mogą bezpiecznie przejść. Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego. -  zdarzenia. - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy