Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

16-latek dopuścił się 19 fałszywych alarmów bombowych! Sąd wydał postanowienie

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Sąd Rejonowy w Szczecinie wydał postanowienie o zastosowaniu środków wychowawczych wobec 16-latka, który dopuścił się 19 fałszywych alarmów bombowych. Nastolatek wysyłał na skrzynki e-mailowe instytucji rządowych oraz firm prywatnych, informację o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Zakończyła się głośna sprawa z maja 2023 roku, nieletniego mieszkańca Szczecina, który wysyłał między innymi na skrzynki bielskiej policji, informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Jedna z wiadomości dotyczyła podłożenia bomby w szkole podstawowej, na terenie Bielska-Bialej. Wówczas na miejsce skierowano służby ratunkowe. Zanim policyjni pirotechnicy przystąpili do sprawdzania budynku, z pomieszczeń szkoły ewakuowano wszystkie osoby. Na szczęście alarmy okazały się fałszywe.

Bielscy kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywych zgłoszeń. Ich praca, głównie operacyjna, przyniosła szybkie rezultaty. Nadawcą wiadomości okazał się 16-latek ze Szczecina. Stróże prawa wyruszyli na Pomorze Zachodnie, do mieszkania nastolatka. Nieletni nie krył zaskoczenia, kiedy policjanci złożyli mu wizytę. Przyznał, że to on wysyłał wiadomości z fałszywymi alarmami. W jego miejscu zamieszkania kryminalni zabezpieczyli sprzęt informatyczny. Okazało się, że 16-latek w ciągu kilku miesięcy wysłał na skrzynki e-mailowe instytucji publicznych i kultury co najmniej 19 wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Szczeciński Sąd Rejonowy w Postanowieniu zastosował wobec nieletniego środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora oraz udzielił nieletniemu upomnienia.

Ładowanie Rozmowy