Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

12-letni Igor potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka na kosztowne badanie genetyczne

Dodano: , źródło: Pomagam.pl

Nastoletni Igor zmaga się z autyzmem i innymi dolegliwościami. Niestety mimo wieloletniej hospitalizacji lekarze nie wiedzą, z jakiego powodu chłopiec choruje. Można to ustalić tylko poprzez bardzo kosztowne badanie genetyczne.

Mieszkaniec Siemianowic Śląskich wymaga kosztownego badania

12-letni Igor z Siemianowic Śląskich urodził się w pełni zdrów. W drugiej dobie życia okazało się, że ma opadającą lewą powiekę. Rozwijał się normalnie do 9. miesiąca życia, wtedy zaczął się „zawieszać”, a kiedy poszedł do przedszkola, nie interesowała go integracja z rówieśnikami. Nietypowe zachowanie zaniepokoiło jego mamę, która postanowiła odnaleźć źródło problemu. U chłopca zdiagnozowano autyzm i rozpoczęto terapie. Rodzice wraz z Igorem szukali pomocy u różnych specjalistów i zdiagnozowano u niego kolejne schorzenia – m.in. padaczkę i zmiany demielinizacyjne. Jako 6-latek przeszedł operację oka, ale po niecałym roku powieka znów opadła. Doszły też kolejne schorzenia. Chłopcu drżały ręce, problemy z chodzeniem. Igor przez sześć lat był hospitalizowany, ale lekarzom nie udało się zdiagnozować przyczyn jego dolegliwości. 

W maju 2022 roku na oddziale neurologi padło podejrzenie na chorobę Krabbego, ale aby to potwierdzić, potrzebne jest wykonanie kosztownego badania genetycznego WES. Badanie to kosztuje 5 tysięcy złotych. W grudniu Igor trafił do Wrocławia pod opiekę profesora genetyki, gdzie został mu pobrany materiał do badania. Rodzice chłopca mają czas do 10 lutego 2023 roku, aby zapłacić za badanie, inaczej nigdy nie dowiedzą się, co tak naprawdę dolega ich synkowi.

Jak pomóc Igorowi?

Koszt badania to ogromny wydatek dla rodziców chłopca. Dodatkowo Igor wciąż pozostaje pod opieką innych specjalistów, w tym psychologa, psychiatry, neurologa i genetyka. Potrzebne jest też ustalenie terminu do poradni chorób tkanki łącznej oraz poradni reumatoidalnej.

– Jesteśmy pod opieką Fundacji Piastun-Wyrównywanie Szans, dzięki której, zbieramy 1,5% podatku, ale to ciągle za mało… Zwracamy się do ludzi o dobrym sercu o pomoc! Nawet 1 zł ma dla Igora wielkie znaczenie, nas rodziców kiedyś zabraknie i chcemy zrobić wszystko, aby w przyszłości Igor mógł w miarę możliwości sam funkcjonować – przekazują rodzice Igora.

Aby wesprzeć Igora i jego rodziców w walce o powrót do zdrowia, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na internetową zbiórkę w portalu Pomagam.pl – TUTAJ

?>
Ładowanie Rozmowy