Silesia.info.pl - Portale miejskie na Śląsku

Chorzów

Tauron wyłączy jutro prąd

Tauron wyłączy jutro prąd

 • 2017-08-02 08:00
Chorzowianie będą musieli liczyć się z brakami w dostawach prądu. Przyczyną są prace konserwacyjno-modernizacyjne sieci energetycznej.

Chorzów czeka na głosy w plebiscycie na najlepszą przestrzeń

Chorzów czeka na głosy w plebiscycie na najlepszą przestrzeń

 • 2017-08-02 07:30
Rusza głosowanie Internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2017.

Przygotujcie się na braki wody

Przygotujcie się na braki wody

 • 2017-07-31 15:30
Mieszkańcy Chorzowa i odwiedzający w środę Park Śląski spacerowicze muszą zgromadzić zapasy wody, zwłaszcza, że czekają nas bardzo wysokie temperatury. Chorzowskie wodociągi planują przeprowadzić 2 sierpnia prace modernizacyjne sieci.

Już wkrótce remont placu zabaw w Parku Róż

Już wkrótce remont placu zabaw w Parku Róż

 • 2017-07-31 12:45
Chorzowski magistrat rozpoczął poszukiwania wykonawcy modernizacji lubianego przez dzieciaki placu zabaw.

Kolarskie święto w Chorzowie

Kolarskie święto w Chorzowie

 • 2017-07-31 09:00
W trakcie 2. Etapu 74. Tour de Pologne kolarze, tak jak w poprzednich latach przejechali ulicami Chorzowa. Kibice czekali na nich na placu Powstańców Śląskich.

 • Komunikacja miejska w Boże Ciało

  Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 15 czerwca (święto Bożego Ciała) oraz w czasie tzw. długiego weekendu (16 czerwca, piątek po święcie Bożego Ciała) komunikacja organizowana przez KZK GOP funkcjonować będzie według określonych zasad.

 • Boże Ciało w Chorzowie

  15 czerwca w kościele katolickim odbywa się uroczystość Bożego Ciała. Z każdej parafii w Chorzowie ulicami dzielnicy przejdzie procesja Bożego Ciała. Sprawdź jaka będzie trasa procesji w Twojej parafii.

 • Koniec poszukiwań. Chorzowianin nawiązał kontakt z rodziną

  Chorzowska policja i mieszkańcy zaangażowali się w poszukiwania 28-letniego Rafała Jasnowskiego. Wszystko skończyło się dobrze – mężczyzna skontaktował się ze swoją matką.

 • Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia

  Bezpłatne badania, porady i konsultacje medyczne, a do tego stanowiska informacyjne, pokazy oraz zabawy ruchowe dla rodzin z dziećmi – tak było 10.06 podczas Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia.

 • Mężczyzna utonął w chorzowskim stawie

  Służby ratunkowe wyłowiły ciało 39-letniego mężczyzny, który pływał wraz z dwoma innymi osobami w stawie znajdującym się blisko ogródków działkowych Rozwój przy ul. Maciejkowickiej. Chorzowska prokuratura rejonowa bada sprawę.

 • Pseudokibice kontra DTŚ

  W piątek pseudokibice Ruchu Chorzów postanowili popisać się w Katowicach. Blisko 200 zamaskowanych mężczyzn zablokowało ulicę Chorzowską, spaliło flagę GKS-u i odpaliło race. Stanowili zagrożenie dla kierowców jadących DTŚ. Zobacz materiał filmowy!

 • Kąpielisko Fala nieczynna - gdzie nad wodę?

  Kąpielisko Fala w Chorzowie niestety jest nieczynne, ale w okolicy znajdziemy wiele ciekawych miejsc nad wodą. Kąpielisko na Skałce, basen letni w Rudzie Śląskiej, a może kąpieliska w Katowicach. Przedstawiamy cennik i godziny otwarcia. Podpowiadamy gdzie się wybrać?

 • Potwór z Chorzowa wyjdzie na wolność w 2020 roku?

  Henryk Kukuła, czterokrotny morderca i pedofil o skłonnościach sadystyczno-nekrofilskich już za 3 lata ma szanse wyjść na wolność. Dziennikarze Fakt24 przypominają bulwersującą historię „monstrum z Chorzowa” i apelują do Ministerstwa Sprawiedliwości o dalszą izolację zbrodniarza.

 • Chorzów bez prądu

  Wtorek i środa na wielu chorzowskich ulicach oznacza brak dostępu do energii elektrycznej. Koncern Tauron będzie przeprowadzał konserwację sieci. Sprawdź, czy w Twojej okolicy będzie prąd!

 • Rusza Turniej o Puchar Gerarda Cieślika

  W ramach zainaugurowanych przez chorzowski magistrat obchodów 90. rocznicy urodzin ikony Ruchu Chorzów, 9 czerwca rozpoczął się Turniej Piłkarski Drużyn Podwórkowych dziewcząt i chłopców o Puchar Gerarda Cieślika.

 • Chorzów w „Rytmie Maszyny”Fotoreportaż

  Tegorocznym motywem przewodnim Industriady był rytm jaki towarzyszy pracy maszyn w fabrykach. W związku z tym w Chorzowie odbywały się spektakle, warsztaty i koncerty – wszystko przy dźwiękach maszyn przemysłowych i ich specyficznym rytmie.

 • Policja poszukuje zaginionego chorzowianina

  Znasz tego mężczyznę? Wiesz, gdzie może przebywać? Pomóż chorzowskiej policji w ustaleniu miejsca pobytu 28-letniego Rafała Jasnowskiego.

 • Żałoba w ZOO. Odeszła hiena pręgowana Łapuschka

  Smutne wieści nadchodzą ze strony Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Wczoraj wieczorem walkę z nowotworem nerek przegrała Łapuschka, przedstawicielka hien pręgowanych.

 • Kultura w kontenerach? Tylko w Parku Śląskim

  Na Kanał Regatowy w Parku Śląskim wracają po raz czwarty Kontenery Kultury. Jak co roku, oferta kulturalna obfitować będzie w koncerty, wydarzenia dla dzieci i różnego rodzaju warsztaty. Akcja rusza 16 czerwca i otworzy ją DJ Greg.

 • Murawa na Stadion Śląski wybrana

  Remont Kotła Czarownic wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Dyrekcja obiektu wybrała już nową murawę, na której od jesieni odbywać się będą rozgrywki piłkarskie. O swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem kanału w serwisie Youtube.

 • Chorzowski skansen nagrodzony

  Marszałek Województwa Śląskiego rozdał nagrody dla najlepszych muzeów. Gala konkursu „Wydarzenie muzealne 2016 roku” miała miejsce w Tarnowskich Górach. Wśród laureatów znalazło się Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” w kategorii Dokonania z zakresu konserwacji.

 • Stabilne finanse miasta - raiting na poziomie "BB+"

  „Płynność miasta jest dobra i oczekujemy, że taka pozostanie” – czytamy w najnowszym raporcie Fitcha.

 • Paraolimpiada z udziałem ponad 200 dzieci!

  Ponad 200 dzieci uczestniczyło na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego w Paraolimpiadzie.

« poprzednia3456789101112następna »

Wybierz miasto