Silesia.info.pl - Silesia informacje - Śląsk w zasięgu ręki

Jakie cechy powinien posiadać operator wózków widłowych?
2019-06-21 17:30

Wśród pracowników fizycznych jednym z częściej wybieranych zawodów jest operator wózków widłowych. Osoba posiadająca doświadczenie w pracy na tym stanowisku zazwyczaj nie ma kłopotów z szybkim znalezieniem ciekawych propozycji zatrudnienia.

Czym zajmuje się operator wózków widłowych?

W tym zawodzie kluczowa okazuje się sprawność fizyczna, ponieważ wykonywane obowiązki zawodowe wiążą się z niemałym wysiłkiem. Głównym zadaniem osoby pracującej na tym stanowisku jest kierowanie wózkami widłowymi. Najczęściej są to pojazdy o bardzo prostej obsłudze, którymi steruje się przy użyciu dźwigni oraz pedałów. Kluczową częścią wózka widłowego jest podnośnik – właśnie na nim są ustawiane palety lub inne ciężkie przedmioty, które należy przewieźć w inne miejsce. Operator wózków widłowych musi być osobą odpowiedzialną, świetnie orientującą się w obsłudze pojazdu. Osoba na tym stanowisku nie zajmuje się wyłącznie przewożeniem towaru, jej zadaniem jest także regularne wykonywanie prac konserwacyjnych w używanym wózku widłowym. W razie pojawienia się problemów musi zgłosić awarię lub spróbować naprawić ją samodzielnie. Na pracuj.pl znajdziesz bardzo wiele aktualnych ogłoszeń dotyczących tego stanowiska, które szczegółowo określają obowiązkowe wymagania dla kandydatów.

Jaki powinien być dobry operator wózków widłowych?

W omawianym zawodzie najlepiej sprawdzą się osoby o dobrej sprawności, dla których co najmniej ośmiogodzinny tryb fizycznej pracy nie okaże za dużym obciążeniem. Operator wózków widłowych powinien być cierpliwy, aby jak najlepiej poradzić sobie z monotonią wykonywanych obowiązków zawodowych. Na tym stanowisku ważna jest także odpowiednia organizacja pracy, żeby w określonym czasie przewieźć konkretną ilość towaru. Operator wózków widłowych powinien być osobą komunikatywną, ponieważ często pracuje w zespole.

Poza indywidualnymi uwarunkowaniami fizycznymi i psychicznymi istotne jest posiadanie odpowiednich uprawnień – wystarczy zdecydować się na szkolenie dla operatorów wózków widłowych.

Zobacz inne wiadomości:

12345następna »

Kontakt

Silesia.info.pl
41-710 Ruda Śląska
ul. Pocztowa 5

tel. +48 32 340 03 97
tel.kom. 693 394 515
e-mail: info@silesia.info.pl
 

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek-piątek: 700-1500