Silesia.info.pl - Silesia informacje - Śląsk w zasięgu ręki

Biznes Żory

 • Darmowe audyty energetyczne dla przedsiębiorstw

  Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” zachęca małe i średnie przedsiębiorstwa do skorzystania z kalkulatora zużycia energii, czyli narzędzia opracowanego w ramach projektu SME CheckUp, umożliwiającego osiągnięcie daleko idących oszczędności energii.

 • Piąta edycja konkursu "Firma Przyjazna Mieszkańcom"

  Chcesz wyróżnić firmę, która, Twoim zdaniem, zasługuje na tytuł „Firma Przyjazna Mieszkańcom 2016”?

 • Nowe, duże inwestycje na terenach KSSE S.A. w Żorach!

  Dwie nowe firmy z branży motoryzacyjnej – Sekonix oraz Shelf31 – dołączają do grona przedsiębiorców inwestujących na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Żorach-Osinach.

 • Projekt "Mobilność ponadnarodowa inwestycją w moją przyszłość" trwa!

  W czerwcu zakończyła się rekrutacja na pierwszy wyjazd zagraniczny w ramach projektu „Mobilność ponadnarodowa inwestycją w moją przyszłość”.

 • Spotkanie otwarte na temat programu Kreatywna Europa

  Weź udział w spotkaniu organizacyjnym i dowiedz się, jak zdobyć dofinansowanie z Unii Europejskiej!

 • Pierwsza grupa po stażach Erasmus plus

  Miło nam poinformować, że niedawno z Włoch ze staży wróciła pierwsza grupy uczestników projektu Programu Erasmus+ pn. „Inwestuję w siebie, inwestuję w przyszłość – IV edycja staży".

 • Nowe inwestycje i miejsca pracy

  195 mln złotych nakładów inwestycyjnych i 340 nowych miejsc pracy w największej polskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

 • Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II

  Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza do skorzystania z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”.

 • Weź udział w projekcie mobilności i wyjedź na staż do Niemiec

  Żorska Izba Gospodarcza i Powiatowy Urząd Pracy w Żorach zapraszają do udziału w projekcie „Mobilność ponadnarodowa inwestycją w moją przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 • VI Targi Pracy już 5 kwietnia

  5 kwietnia, w godz. 09:00–12:00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędą się VI Targi Pracy i Edukacji. Targi to wspaniała okazja dla pracodawców, jak i uczelni na przedstawienie swojej oferty młodym ludziom.

 • "Młodzieżowy Lider Biznesu" powoli dobiega końca

  Trwa II etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016". 60 Uczestników przygotowuje prace projektowe na temat „Jak zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Twoim regionie?"

 • Spotkanie z Radnymi Miasta Żory dotyczące zapisów planu zagospodarowania przestrzennego

  1 lutego o godzinie 15:00 w sali szkoleniowej budynku Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach, przy ul. Moniuszki 12 (na II piętrze) odbędzie się spotkanie dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego Żor.

 • Szkolenie - zmiany w podatku VAT, CIT i PIT

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Zmiany w podatku VAT oraz w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych na 2016 rok", które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2016 r. (wtorek) o godzinie 10.00 w sali nr 209 na II piętrze w budynku Korporacji Budowlanej „FADOM" S.A. przy ul. Bocznej 6 w Żorach.

 • Zdobądź dofinansowanie na szkolenia w ramach KFS

  Studia, warsztaty i wszelkiego typu szkolenia, które przyczyniają się do podniesienia kwalifikacji pracowników można w tym roku sfinansować dzięki środkom z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS).

 • Dotacje z KFS i program "praca dla młodych"

  Od 1 stycznia 2016 r. rusza rządowy program „Praca dla młodych”. Dzięki temu pracodawcy będą mogli starać się o refundację części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne.

 • Szkolenie dotyczące e-zwolnień

  Do końcu roku 2015, na płatnikach zobowiązanych do przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych w formie elektronicznej, czyli co do zasady rozliczających składki za więcej niż 5 osób, ciąży obowiązek utworzenia profilu na PUE.

 • Prestiżowa Rakieta Biznesu dla Żor!

  Rakiety Biznesu to ogólnopolski plebiscyt na najbardziej efektywne przedsiębiorstwa, organizowany przez firmę TAURON pod patronatem magazynów „Forbes” i „Newsweek”. Prestiżową Rakietę Biznesu 2015 w kategorii „Eko Trendy” otrzymał Urząd Miasta Żory!

 • Konkurs na dofinansowanie projektów ze środków EFRR

  Śląskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Chorzowie, ul. Katowicka 47 pełniące funkcjęInstytucji Pośredniczącej dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów ze środków EFRR.

« poprzednia1234567następna »

Wybierz miasto