Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Weekendowe warsztaty tworzenia ozdób z żywicy

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Chorzów

Wszystkich, którzy nie mają czasu w tygodniu, Pracownia Działań Twórczych w Chorzowie zaprasza na warsztatowe weekendy. Do wyboru różne warsztaty przez cały sezon, zawsze w drugi weekend każdego miesiąca.

Warsztaty tworzenia ozdób z żywicy

UWAGA. Ozdoby z żywicy potrzebują czasu na zastygnięcie, a więc zostaną w pracowni i będzie można je odebrać w późniejszym terminie.

Technika, którą niedawno wprowadziliśmy do pracowni i zamierzamy twórczo rozwijać to tworzenie z żywicy epoksydowej.
Żywica to jest syntetyczny materiał dwuskładnikowy, który powstaje z krystalicznie bezbarwnej żywicy oraz utwardzacza. Gdy te dwie substancje wchodzą ze sobą w reakcję chemiczną, to twardnieją i dzięki swoim właściwościom, dobrze sprawdza się w branży jubilerskiej. Żywicę można swobodnie kształtować w formach odlewniczych i łączyć z innymi elementami. Można też zatapiać w niej różne przedmioty i elementy natury. - czytamy w wydarzeniu na FB.

Jak będą wyglądały zajęcia?

Nasze weekendowe warsztaty tworzenia ozdób z żywicy to okazja do systematycznego poznawania tajników pracy z żywicą na comiesięcznych spotkaniach.
Można uczestniczyć w dwóch opcjach:

  • A – stopniowo będziecie poznawać poszczególne etapy pracy z żywicą, od rzeczy niedużych, gdzie uczycie się proporcji oraz panowania nad materią przez formy coraz bardziej skomplikowane i duże. Będziecie poznawać zasady zatapiania elementów, tworzenia kompozycji, barwienia i szlifowania.
  • B – osoby, które zakończyły już proces nauki, mogą tworzyć projekty wg swoich pomysłów.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji różnego rodzaju formy odlewnicze i w zależności od stopnia wtajemniczenia będą tworzyć różnego rodzaju biżuterię lub małe ozdoby, zakładki, podkładki i inne formy. Każde zajęcia kończą się oryginalnymi pracami.