Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Spektakl "Prezent urodzinowy"

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Zabrze

„Prezent urodzinowy” to znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji. Po raz pierwszy w Polsce, sztuka zostaje przeniesiona w lata trzydzieste, co nadaje specyficznego klimatu tamtych lat.

Akcja sztuki toczy się w londyńskim hotelu. Jednocześnie będziemy w dwóch osobnych pokojach, a wszystkiego na miejscu dopilnuje on, nietuzinkowy kelner Tony, który widział już nie jedno i niewiele potrafi go zaskoczyć, aż do to tego momentu.

Na scenie zobaczymy pięcioro aktorów, którzy przeniosą Was do innego świata, do zwariowanego świata, do świata nieprawdopodobnych sytuacji, do świata komicznych nieporozumień, do świata Tony’ego.

Będziecie świadkami wielu zaskakujących pomyłek, fantastycznych kreacji aktorskich, wspaniałych dialogów, a wszystko to w reżyserii Wojciecha Błacha, reżysera spektaklu „Weekend z R.” który od kilku lat bawi Was do łez.

Autorem farsy jest Robin Hawdon, co już samo w sobie zapowiada zwariowaną komedię omyłek i niespodzianek przygotowanych dla Widza. „Prezent urodzinowy” da Ci chwile zastanowienia i ogromną dawkę śmiechu, gwarantowaną przez samego autora.

A gdy już zobaczysz „Prezent urodzinowy” zastanowisz się dwa razy zanim przyjmiesz prezent od przyjaciela..

Reżyseria: Wojciech Błach
Przekład: Elżbieta Woźniak

Obsada (zamiennie):

  • Liz: Anna Samusionek / Anna Gzyra
  • Kate: Aleksandra Szwed / Agnieszka Wielgosz / Kaja Paschalska
  • Dick: Mariusz Słupiński / Sebastian Cybulski / Rafał Kwietniewski
  • Bob: Włodzimierz Matuszak / Grzegorz Pawlak / Bogdan Kalus
  • Tony: Sławomir Pacek / Waldemar Obłoza / Władysław Grzywna

Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul. Gen. de Gaulle'a 17.