Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

"Kocham Katowice 2023" przed nami. Świętuj urodziny z Miastem Ogrodów

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Katowice

Organek, Abradab, Krzysztof Zalewski, Brodka, Vito Bambino – lista znakomitych artystów, którzy podjęli się roli liderów artystycznych głównego koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” od 2018 roku jest długa i imponująca.

GrubSon i Mrozu wystąpią na urodzinach Miasta Katowice

Każdy z nich miał to samo zadanie – przygotować wraz z zaproszonymi gośćmi, innymi znakomitościami polskiej sceny muzycznej, unikalny repertuar dedykowany Katowicom. Koncert plenerowy Urodzin Miasta był pierwszą i jedyną okazją, żeby go posłuchać.  

W tym roku idziemy o krok dalej i liderów urodzinowego koncertu będzie dwóch. Katowice są polską mekką rapu i bluesa. Dlatego postanowiliśmy spotkać ze sobą ze sobą topowego przedstawiciela rapu z topowym muzykiem rhytm and bluesowym w Polsce. - czytamy na stronie Miasto Ogrodów.

Ten pierwszy to producent, raper, wokalista GrubSon. Każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, i to nie tylko dla tych, którzy kojarzą go tylko z hip-hopem. Jego albumy zdobywały tytuły złotych i platynowych płyt. W 2019 roku GrubSon przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze.

Tym razem po drugiej stronie, ale jako partnera, a nie konkurenta, będzie miał Mroza. Ten producent muzyczny i kompozytor łączy blues, soul i rock’and’roll. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, a jego przeboje takie jak „Złoto” czy „Jak nie my to kto” zna cała Polska. Każdy koncert Mroza to niezwykłe muzyczne widowisko i dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i na widowni.

Przed nami muzyczne show roku! 

Choć obaj należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mogą się pochwalić licznymi kolaboracjami, w Katowicach będą współpracować ze sobą po raz pierwszy!

A to nie jedyna atrakcja, bo przecież każdy z nich zaprosi do Katowic swoich przyjaciół. Już teraz można zdradzić, że wraz z GrubSonem i Mrozem na scenie plenerowej w Strefie Kultury pojawi się Małgorzata Ostrowska, Zalia i Kuba Badach. 

  • Kiedy: 9 września 2023, od godz. 16.00
  • Gdzie: Strefa Kultury w Katowicach
  • Wstęp wolny