Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jarmark Świąteczny w Sosnowcu

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Sosnowiec

W tym roku postanowiliśmy jednak, aby atmosfera świąteczna była z nami dłużej i jarmark został niemal do samych Świąt - czytamy na stronie wydarzenia.

Program sosnowieckiego jarmarku

Tym razem wydarzenie odbędzie się na Placu Powstańców Styczniowych, a więc przed samym dworcem. Jarmark Świąteczny potrwa aż 20 dni i rozpocznie się już 4 grudnia. Ostatnim dniem funkcjonowania będzie 23 grudnia, a więc każdy, kto spóźni się z prezentami, będzie mógł odwiedzić nasze wydarzenie i znaleźć tutaj coś „pod choinkę”. Na terenie Placu stanie 10 drewnianych domków, specjalnie wyprodukowanych na tę okazję. W nich będzie czekało dużo dobroci - od świątecznych łakoci, gorących napojów, przez produkty, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla najbliższych.

Chętni, którzy chcą się wystawić w trakcie jarmarku, nadal mogą się zgłaszać po adresem mailowym sosnowiec.jarmark@interia.pl lub telefonicznie 600773149.
Wśród atrakcji będzie także mierzące 15 metrów koło młyńskie, a także domek Świętego Mikołaja, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. 6 grudnia pojawi się tam sam Mikołaj, który po "wcześniejszej konsultacji" z rodzicami, wręczy dzieciakom prezenty.

W trakcie 20-dniowego jarmarku, przed dworcem stanie również mała scena, na której będą odbywać się występy, a urozmaiceniem całego wydarzenia będą warsztaty.

Jarmark będzie czynny:

  • Pn-czw: 13-20
  • Pt: 13-21
  • Sb: 11-21
  • Nd: 11-20