Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Festival della Canzone Italiana in Polonia

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Sosnowiec

Cały świat doskonale zna Festival w San Remo, miejsce, w którym narodziły się największe przeboje i hity do dziś słuchane w każdym zakątku świata.

Celem Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sosnowcu jest promocja nowych piosenek ze słonecznej Italii. Oprócz Gwiazd w wydarzeniu wezmą udział wielkie międzynarodowe STAR. Natomiast w festiwalowym konkursie konkurenci  zaśpiewają swój utwór, a w finale wybrany zostanie zwycięzca. Obecna na sali publiczność weźmie udział w głosowaniu na swojego faworyta.

Jedyny taki event w Polsce

Liczymy na dużą frekwencję publiczności, zarówno podczas ANTEPRIMA festival o godz. 16.30, jak i na GRAN GALA VIP FESTIVAL o godz. 20 ( wieczór finałowy).

Muzyka dla każdego, bez względu na wiek i zamiłowanie gatunkowe. I TRE TENORI, legendarni TRAKS ze swoją niezapomnianą piosenką LONG TRAIN RUNNING, Gino Accardo, wielki Maestro VINCE TEMPERA - Dyrektor Orkiestry czterdziestu czterech edycji Festiwalu w San Remo ( dyrygował największe Gwiazdy włoskiej estrady) zagra przepiękne utwory w hołdzie dla Toto Cutugno, tajemnicze duo BALAKLAVA z repertuarem dla młodszej grupy publiczności. Wszystko to ze wspaniałą oprawą muzyczną, choreograficzną i świetlną. Wielki Spektakl dla Wielkiej Publiczności.

BILETY dostępne: