Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami 

Dodano: , źródło: ZUS

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają pieniądze jeszcze przed świętami. Do końca grudnia świadczenia trafią do osób, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia.  

Emerytury i renty jeszcze przed świętami!

- Osoby, które powinny otrzymać swoją emeryturę lub rentę 25 grudnia, otrzymają pieniądze, jak zwykle, z wyprzedzeniem. Seniorzy, którzy wybrali opcję wypłaty w gotówce, pieniądze na pocztę trafią 21 grudnia, a następnie zostaną rozniesione przez listonoszy do świadczeniobiorców. Natomiast klienci, którzy mają rachunek bankowy, swoją emeryturę, rentę będą mieć na koncie już 23 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą pieniądze powinny trafić do adresatów 22 grudnia. Wcześniej, pieniądze ze świadczeń, trafią także do tych osób, których termin przypada na 1 stycznia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia, zaś świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 29 grudnia.

- Świadczeniobiorcy, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy do jego założenie. To nie tylko bezpieczna forma przekazywania pieniędzy, ale też wygoda, bo konto w banku daje swobodny dostęp do pieniędzy, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Otrzymując świadczenie na rachunek w banku nie musimy czekać na listonosza, który ma przynieść emeryturę czy rentę, możemy swobodnie dysponować swoim czasem – dodaje rzeczniczka. 

W województwie śląskim ok. 80 proc. świadczeń przekazywanych jest na rachunki bankowe, największe „ubankowienie” jest wśród klientów Oddziału ZUS w Rybniku. 
 

Ładowanie Rozmowy