Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Za nami mianowanie Komendanta Szkoły Policji w Katowicach

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Inspektor Rafał Stanisławski został mianowany Komendantem Szkoły Policji w Katowicach. W uroczystości wprowadzenia nowego komendanta szkoły wzięli udział Wojewoda Śląski Marek Wójcik oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk.

Za nami mianowanie nowego Komendanta Szkoły Policji

W swojej karierze zawodowej insp. Rafał Stanisławski był już związany ze Szkołą Policji w Katowicach. Wcześniej pełnił tu m.in. służbę na stanowisku zastępcy komendanta właściwego w sprawach logistycznych.

– Pan Komendant doskonale zna Szkołę Policji w Katowicach. Myślę, że ten powrót po latach będzie dobry dla Pana Komendanta, a także dla kadry szkoły i kursantów – zaznaczył wojewoda – Gratuluję Panu Komendantowi objęcia tego stanowiska. Szkoła Policji w Katowicach jest jedną z najważniejszych szkół policyjnych w kraju, szkołą o dużym potencjale rozwojowym – dodał.

Insp. Rafał Stanisławski służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku jako funkcjonariusz Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej. W lipcu 2001 roku rozpoczął pracę w Wydziale Kadr i Organizacji Szkolenia Szkoły Policji w Katowicach, najpierw jako specjalista, a od 2003 roku jako ekspert. W 2007 roku został naczelnikiem Wydziału Kadr Szkoły Policji w Katowicach. Od października 2016 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwego w sprawach logistycznych. W kwietniu 2018 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, a w marcu 2022 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta w tej jednostce. 23 lutego 2024 roku został powołany na Komendanta Szkoły Policji w Katowicach.

Ładowanie Rozmowy