Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Za nami kolejna edycja Turnieju Klas o Profilu Mundurowym

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wojewoda Śląski Marek Wójcik wziął udział w uroczystej gali zakończenia XII edycji Turnieju Klas o Profilu Mundurowym.

Kolejna edycja Turnieju Klas o Profilu Mundurowym

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym to jedyne takie wydarzenie w kraju, które od 2012 roku jest cyklicznie organizowane przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Celem Turnieju jest nie tylko sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i obronności, ale przede wszystkim sprawdzenie umiejętności działania w terenie.

- Udział w Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym z całą pewnością wymagał wytrzymałości, siły, determinacji i rozwagi. Gratuluję Wam i proszę, byście planując swoją przyszłość, rozważyli pójście za ciosem i dołączenie do służb. Żyjemy w czasach, w których potrzebujemy wykwalifikowanych żołnierzy, policjantów, strażaków czy ratowników. Ten krok, który już wykonaliście, dołączając do klas mundurowych i będąc wśród najlepszych, to dobry przyczynek do wspaniałej kariery - mówił Marek Wójcik, Wojewoda Śląski.

Każdego dnia na uczestników czekało kilka konkurencji o zróżnicowanym poziomie trudności podzielonych na 5 modułów: wychowanie patriotyczne, sprawności, strzelectwo, taktyka, test wiedzy.

Celem inicjatywy było wyłonienie najlepszego zespołu reprezentującego szkołę ponadpodstawową realizującą program Edukacji dla bezpieczeństwa.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, podjęcie tej inicjatywy wpływa na postawy patriotyczne wśród młodych ludzi oraz przyczynia się do integracji środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa, w tym szkół z klasami o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz wszystkich osób działających na rzecz obronności. Stwarzając możliwość bezpośredniego kontaktu z żołnierzami i funkcjonariuszami służb, którzy na co dzień pełnią służbę w jednostkach wojskowych oraz instytucjach odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa kraju i narodu, uczestnicy przygotowują się do działania w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osób jak i mienia.

Ładowanie Rozmowy