Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Od dziś wzrosną opłaty za przejazd autostradą A4

Dodano:

Niebawem ma się zakończyć okres preferencyjnych stawek za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Zapłacimy więcej. Ile?

Opłaty za przejazd A4 wzrosną 

Już niebawem, od 16 stycznia bieżącego roku, na bramkach zostawimy nieco więcej niż do tej pory. Jak informuje na swojej stronie Stalexport Autostrada Małopolska:

Z dniem 16 stycznia 2024 roku zniesiona zostanie preferencyjna stawka opłaty za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków pojazdami kategorii 1 (innymi niż motocykle), promująca od 1 stycznia 2020 r. wykorzystanie płatności automatycznych (A4Go, Telepass i videotolling).

Podwyżka, teoretycznie, nie jest bardzo duża, bo w każdym punkcie poboru opłat zostawimy 2 zł więcej niż w tej chwili, 15 zł zamiast 13, ale przy regularnych przejazdach nasze portfele mogą się uszczuplić o kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. Opłata ma być wyższa niezależnie od tego, czy dokonujemy jej na bramce kartą lub gotówką, czy też korzystamy z dedykowanej aplikacji. 

Co z zakupionymi wcześniej pakietami?

Aktualny zarządca autostrady A4 uspokaja częściowo kierowców, którzy wcześniej kupili specjalne pakiety “impulsów” uprawniających do przejazdu tą trasą. 

Jednocześnie informujemy, że termin ważności impulsów A4Go zakupionych w opcji prepaid w terminie do 15 stycznia 2024 r. nie ulega zmianie (730 dni od daty zakupu) i nie będą wymagane dopłaty do tych impulsów - czytamy w ich komunikacie prasowym.

Czy szykuje się masowy wykup impulsów w ostatnich dniach przed podwyżką?

Ładowanie Rozmowy