Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Współpraca pomiędzy Rybnikiem, a Katowicką Strefą Ekonomiczną podpisana

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

W środę 14 lutego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Miastem Rybnik, które reprezentował Prezydent Piotr Kuczera, a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. (KSSE), reprezentowaną przez Prezesa Zarządu dr Janusza Michałka.

Podpisano współpracę KSSE i Rybnika

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył również Wojewoda Śląski Marek Wójcik. Celem tego przedsięwzięcia jest wzajemna współpraca i promocja na rzecz pozyskania inwestora i zagospodarowania nieruchomości o powierzchni 40 ha, położonych przy Drodze Regionalnej Racibórz-Pszczyna (DW 935) w Rybniku.

 Większość terenu należy do Skarbu Państwa. Do sprzedaży terenu w tym przypadku konieczna jest współpraca miasta na prawach powiatu, jakim jest Rybnik, z Wojewodą.

 – Wpływ na rozwój regionu ma przede wszystkim dobra współpraca wielu podmiotów – w tym przypadku miasta Rybnik, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także Wojewody Śląskiego. Cieszy mnie, że stwarzane są kolejne możliwości przyciągania inwestorów do województwa śląskiego.  Musimy działać wspólnie, by zwiększać potencjał gospodarczy regionu – podkreślił Wojewoda Marek Wójcik.

 Podstawą współpracy jest ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Inwestorzy będą mogli ubiegać się o decyzję o wsparciu w formie zwolnienia od podatku dochodowego.

Współpraca pomiędzy miastem Rybnik, KSSE, a wojewodą śląskim pozwala w jeszcze większym zakresie trafiać do potencjalnych inwestorów. Ma to znaczenie z perspektywy rozwoju regionu oraz stwarzania nowych miejsc pracy dla mieszkańców Rybnika oraz całej aglomeracji.

Ładowanie Rozmowy