Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wojewoda śląski poddany kwarantannie!

Dodano: , źródło: PAP, fot. FB/Jarosław Wieczorek - wojewoda śląsk

Wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, został dziś poddany tygodniowej kwarantannie – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Razem z wojewodą kwarantanną, związaną z zagrożeniem koronawirusem, poddano dwoje jego współpracowników.

Wojewoda miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewoda Robert Magdziarz, a także wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek, mieli kontakt z mężczyzną zarażonym koronawirusem. To lekarz z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach, który trafił na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

- Przez najbliższy tydzień wojewoda będzie pracował zdalnie w kwarantannie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim – w znajdującym się w gmachu mieszkaniu, które wreszcie się przyda. To odizolowane pomieszczenie, gdzie żaden z urzędników nie ma dostępu. Wynik przeprowadzonego u wojewody testu był ujemny, ale zgodnie z procedurami musi on jeszcze przejść kwarantannę – powiedziała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska.

W woj. śląskim jest 12 osób zarażonych koronawirusem

Jak informuje PAP lekarz ze szpitala w Katowicach jest dwunastym pacjentem z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem w województwie śląskim. Szpital, w którym pracował wstrzymał planowe  przyjęcia w obu lokalizacjach – przy ulicach Medyków i Ceglanej. Odwołane są też wizyty w poradniach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. 

W województwie śląskim potwierdzono dotąd 12 zakażeń koronawirusem. Pacjenci przebywają w Raciborzu (5 osób), Cieszynie (3), Zawierciu (3) i Chorzowie (1). W całym kraju potwierdzono dotąd 64 przypadki zakażenia koronawirusem – zmarła jedna osoba.

Ładowanie Rozmowy