Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wojewoda Śląski Marek Wójcik wziął udział w otwarciu konferencji KatMUN

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

W wydarzeniu wzięło udział około 250 uczniów z Polski oraz z zagranicy. Model United Nations jest symulacją obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Konferencje tego typu odbywają się od kilkunastu lat w różnych miastach na całym świecie. Katowickie wydarzenie jest trzecim największym w Polsce.

Promocja Katowic w trakcie KatMUN

 - Wiem od uczestników wcześniej zorganizowanych konferencji, że wywierają one ogromne wrażenie, pozwalają na zawiązanie relacji między młodymi ludźmi z różnych państw. To świetne doświadczenie, które bardzo wzbogaca i z pewnością przyda się również w karierze zawodowej. Bardzo się cieszę, że Model United Nations jest organizowany także w Katowicach – mówił Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

 W trakcie wydarzenia uczestnicy wcielają się w rolę delegatów reprezentujących różne kraje oraz organizacje, przeprowadzając wielogodzinne obrady, odbywające się w języku angielskim.

Konferencja ma charakter formalny, promuje tolerancję i szacunek do innych narodów wśród młodych ludzi, poprzez wzajemną współpracę i dyplomację. Konferencja Katowice Model United Nations (KATMUN) organizowana jest przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Jego intencją jest promocja Katowic jako Europejskiej Stolicy Nauki 2024, realizowana poprzez popularyzację nauki, różnicowanie europejskiego krajobrazu naukowego oraz zwiększanie świadomości młodzieży w kwestiach problemów globalnych.

Ładowanie Rozmowy