Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W chorzowskim ZUS ruszyło pierwsze "okienko górnicze"

Dodano: , źródło: ZUS

W poniedziałek - 13 stycznia - po raz pierwszy w tym roku, odbyły się konsultacje z ekspertami ZUS w ramach "okienka górniczego".

Usługa dodatkowego doradztwa w chorzowskiej placówce funkcjonuje od przeszło półtora roku. Cieszyła się ona dotychczas dużym zainteresowaniem. Z porad ekspertów skorzystało kilkaset osób. Dlatego też dyrekcja oddziału ZUS w Chorzowie zadecydowała, że również w 2020 r.  w oddziale funkcjonuje dodatkowe stanowisko tzw. okienko górnicze.

W każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca, w godzinach od 14.00 do 17.00, w budynku chorzowskiego ZUS przy  Dąbrowskiego 45, w pokoju 42, na osoby zainteresowane informacjami z zakresu uprawnień do emerytur górniczych, okresów zaliczanych do pracy górniczej i pracy równorzędnej z pracą górniczą, czy trybu postępowania o przyznanie emerytury górniczej, będą czekać specjaliści ZUS.

- "Okienko górnicze" to nie tylko propozycja dla górników i ich rodzin, ale także dla pracowników kadr, którzy zajmują się kompletowaniem dokumentacji i wniosków o emeryturę dla zatrudnionych na kopalniach górników. Wyjaśnienie wątpliwości, czy doprecyzowanie niektórych spraw podczas takich konsultacji, ułatwi obsługę wniosków o emeryturę górniczą, co pozwoli na szybsze wydanie decyzji. Serdecznie zapraszamy - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Pierwsze "okienko górnicze" w 2020 r. odbyło się 13 stycznia. Jednocześnie warto pamiętać, że informacje na temat emerytur górniczych można uzyskać w każdej placówce ZUS, w salach obsługi klienta.

Ładowanie Rozmowy