Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

TOP 5: Otwarte atrakcje muzealne w województwie Śląskim! 

Dodano:

Tego lata wiele muzeów niestety pozostało zamkniętych dla odwiedzających przez nadal obecną pandemię koronawirusa. Mimo wycofania pewnych obostrzeń, kilka placówek nie zdecydowało się na otwarcie się dla turystów. Oto lista najciekawszych atrakcji muzealnych Śląska, które pomimo pandemii chętnie przyjmują odwiedzających – nie zapominając rzecz jasna o wymogach bezpieczeństwa!

Muzeum Śląskie w Katowicach

Jedno z największych i trzeba przyznać, najciekawszych muzeów, wznowiło zwiedzanie już 26 maja. Na turystów czeka wiele wystaw stałych i czasowych oraz specjalne zajęcia dla rodzin. Na zewnętrznym terenie muzeum można wziąć udział w queście „Industrialna Przygoda” – na kolejnych etapach przygody zwiedzający odkrywają dzieje katowickiej kopalni węgla kamiennego. Muzeum Śląskie czeka na turystów od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18. 

Kopalnia Guido w Zabrzu

Zabrzańskie muzeum jest stałym punktem wycieczek na Śląsk. Turyści mogą ponownie poczuć się jak górnicy już od 3 lipca – kopalnia otwarła dostęp do poziomu 320, najgłębiej położonej trasy górniczej w górnictwie węglowym w Polsce. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie Sztolni Królowej Luizy. Na turystów czekają dwie trasy – wodna i rodzinna – oraz specjalna atrakcja wakacyjna, „MACHINLAND”. Ilość zwiedzających ze względu na środki bezpieczeństwa jest ograniczona, więc władze muzeum zachęcają do dokonywania telefonicznych rezerwacji biletów!

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Skansen w Chorzowie to wyjątkowe i bajkowe miejsce, a jego dodatkowym atutem jest zwiedzanie na świeżym powietrzu. Na odwiedzających czeka wiele obiektów, służących dawniej do pracy, drewnianych domostw oraz malowniczych widoków. Park Etnograficzny otworzył się dla turystów wraz z początkiem lata. Niestety, część atrakcji nadal pozostaje niedostępnych dla zwiedzających, jednak nadal park gwarantuje zabawę edukacyjną dla całej rodziny.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Pszczyna co roku przyciąga tłumy turystów swoim urokiem. Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest zamek, który jest udostępniony dla zwiedzających. Z powodu pandemii, obecnie dostępne jest jedynie zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika. Turyści mogą podziwiać XIX i XX-wieczne wnętrza zamku oraz zbrojownię. Muzeum czeka na zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 10:00-16:00, oraz w sobotę i w niedzielę od 10:00 do 18:00. 

Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie

To maleńkie muzeum w Pszczynie jest dla wielu nieznane, jednak warto o nim wspomnieć. Zwiedzający mają okazję prześledzić dzieje i rozwój prasy śląskiej na przestrzeni wieków, poznać działanie pras drukarskich a nawet samemu spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce! Przez pandemię wycofano z oferty usługę przewodnika, jednak dzięki dokładnemu opisaniu eksponatów, nie jest on konieczny do dokładnego zwiedzenia każdego zakątka muzeum. 

To jedynie kilka miejsc, które otworzyły się dla odwiedzających w województwie Śląskim. Wiele ciekawych miejsc nadal pozostaje zamkniętych, jednak liczymy na to, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się wszystkimi atrakcjami muzealnymi!

Ładowanie Rozmowy