Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Top 10 kąpielisk miejskich w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie jechać nad wodę!

Dodano:

Zbliża się lato, a pogoda coraz bardziej dopisuje. Szukasz idealnego miejsca na odrobinę ochłody podczas upalnego dnia? Sprawdź listę i adresy najlepszych kąpielisk miejskich w województwie śląskim! Niektóre z nich rozpoczynają tegoroczny sezon letni już wkrótce.

Najlepsze kąpieliska miejskie na Śląsku


Kąpielisko Miejskie w Zabrzu

  • Adres: ul. Srebrna 10.

Kąpielisko Miejskie w Zabrzu położone jest w dzielnicy Maciejów. Obiekt wybudowano w 1933 roku. Na miejsce jest łatwy dojazd komunikacją miejską – w okresie wakacyjnym działa dodatkowa linia autobusowa. Teren kąpieliska zajmuje aż ok. 22 ha. Goście mają możliwość korzystania z dwóch basenów o różnej głębokości pod okiem ratowników. Dostępne są też dodatkowe atrakcje takie jak zjeżdżalnie, boiska, punkty gastronomiczne. Otoczenie przyrody sprawia, że obiekt jest chętnie odwiedzania zarówno przez miłośników kąpieli, jak i spacerowiczów.

Basen letni w Rudzie Śląskiej

  • Adres: ul. Ratowników 2.

Odwiedzając basen letni w Rudzie Śląskiej, możemy skorzystać z brodzika dla dzieci z wodnym jeżem, basenu rekreacyjnego z grzybkiem, bąbelkami, masażami wodnymi i miejscem na fale oraz 25-metrowej niecki pływackiej z torami i miejscem do skakania. Można też skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak zjeżdżalnie i plac zabaw. Przy basenach znajdują się leżaki do wypożyczenia i lokal gastronomiczny.

Basen ekologiczny w Świętochłowicach

  • Adres: al. Parkowa 15.

Miłośnicy kąpieli mogą odwiedzić nowoczesny i jedyny w Polsce basen ekologiczny wybudowany w technologii stawu naturalnego. Woda oczyszczana jest bez użycia chemii, a podgrzewana przy użyciu paneli słonecznych. Na terenie kąpieliska znajduje się ścianka wspinaczkowa, boisko do gry w piłkę plażową i liczne punkty gastronomiczne.

Otwarte Kąpielisko Miejskie "Planty" w Mikołowie

  • Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 38.

Dla gości kąpieliska w Mikołowie oddane do dyspozycji zostały basen kąpielowy o wymiarach 50m x 20m oraz dwa brodziki dla dzieci. Dodatkową atrakcją są dwa boiska do siatkówki plażowej, boisko do badmintona, stół do tenisa stołowego, a dla najmłodszych – plac zabaw z piaskownicą. Korzystanie ze sprzętu sportowego na obiekcie jest bezpłatne.

Kąpielisko ORW Bugla w Katowicach

  • Adres: ul. Żeliwna 26d.

Na Kąpielisku ORW Bugla do dyspozycji gości oddane zostały trzy baseny (rekreacyjny, mały i sportowy) oraz brodzik. Mogą również skorzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi, przebieralni i punktów gastronomicznych. Dodatkowo na obiekcie znajdują się boisko piłkarskie, boisko plażowe do piłki nożnej i siatkówki, boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, dwa betonowe stoły do ping-ponga oraz stolik do gry w szachy.

Kąpielisko ORW Rolna w Katowicach

  • Adres: ul. Nasypowa 65.

W sezonie letnim dla gości dostępny jest basen rekreacyjny (1,1-2,4 m), basen mały (80-90 cm) zjeżdżalnia, brodzik i mniejsze zjeżdżalnie. Dodatkowo na terenie obiektu znajdują się stół do ping-ponga, bar, przebieralnie i parking dla rowerów.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach

  • Adres - ul. Toszecka 137.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach jest miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym nad brzegami basenów otoczonych trawą. Znajduje się przy osiedlu Kopernik. Do dyspozycji gości udostępnione są 3 baseny o różnej wielkości oraz brodzik kąpielowy dla najmłodszych wraz z placem zabaw. Kąpielisko przystosowane jest dla dzieci - wodne zabawy odbywają się pod nadzorem WOPR-u i znajdują się tam specjalne atrakcje, takie jak dmuchańce oraz zjeżdżalnia o długości 73 metrów. Dodatkowo przy basenach znajdują się 4 boiska do siatkówki plażowej i punkty gastronomiczne. Goście mogą skorzystać z przebieralni, natrysków, punktów sanitarnych, toalet oraz dwóch parkingów.

Basen letni "Żabka" w Łaziskach Górnych

  • Adres: ul. Sportowa 1.

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy “Żabka” został otwarty w czerwcu 2005 r. Obiekt składa się z basenu pływackiego o długości 25 metrów, brodzika dla dzieci z podgrzewaną wodą oraz basenu rekreacyjnego z atrakcjami. Przy basenie znajduje się zjeżdżalnia o długości 60 metrów, sztuczna rzeka, gejzer, grzybek wodny, masaże. Dodatkowe atrakcje to plac zabaw dla dzieci, trzy boiska do siatkówki plażowej, boisko do beach soccera, dwa korty tenisowe oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią. Basen zlokalizowany jest przy trasie DK-81 Katowice-Wisła, dzięki czemu dojazd do niego jest dość łatwy, a do dyspozycji gości na miejscu znajduje się parking.

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy "Ruda" w Rybniku

  • Adres: ul. Gliwicka 72.

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Ruda oferuje trzy niecki basenowe, zjeżdżalnie, trzy boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki, a dla najmłodszych plac zabaw oraz wodny plac zabaw. Dodatkowo goście obiektu mogą skorzystać z przystani kajakowej, puntów gastronomicznych i dużego parkingu.

Kąpielisko "Pszczelnik" w Siemianowicach Śląskich

  • Adres: ul. Park Pszczelnik 3.

Na terenie kąpieliska Pszczelnik mieszczą się dwa baseny zewnętrzne główny o wymiarach 48 x 19 m oraz brodzik dla dzieci. Do dyspozycji gości są natryski, przebieralnie, dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw. Basen znajduje się na terenie Kompleksu Sportowego "Pszczelnik" w sercu Parku Pszczelnik, położnego niedaleko centrum Siemianowic Śląskich.

Ładowanie Rozmowy