Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Spędź aktywnie czas i wesprzyj pacjentów onkologicznych. Weź udział w "13 Onkobieg-u Razem po zdrowie!"

Dodano: , źródło: Materiały orgaizatora

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w najstarszym w Polsce biegu charytatywnym mającym na celu wsparcie pacjentów onkologicznych i profilaktykę zdrowotną.

Od 13 lat organizujemy Onkobieg, który jest finałem całorocznych działań Stowarzyszenia, a także naszym wielkim świętem. Misją corocznego wydarzenia jest wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej. Pokazanie im, że nie jest nam obojętny ich los i choć w tak symboliczny sposób, jakim jest wysiłek fizyczny, łączymy się z nimi. Zależy nam również, aby świadomość obywateli w obszarze profilaktyki chorób nowotworowych była znacznie większa, a także ich zaangażowanie w działalność na rzecz osób chorych – wyjaśnia Kamil Dolecki, organizator i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

13 edycja będzie wyjątkowa!

Z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowej formuły Onkobiegu. W tej edycji - 13 września 2020 r., pobiec będzie mógł każdy z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszej rejestracji na portalu onkobieg.pl – wspomina Szymon Bubiłek, organizator i Członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

To uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 13:00. Organizatorzy zapowiadają także transmisję on-line ze studia z Warszawy, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Będzie również grupa reprezentująca bieg przy Instytucie Onkologii składająca się z ok. 50 uczestników, którzy w ciągu godziny wspólnie pokonają trasę wyznaczoną na terenie Instytutu, realizując tyle okrążeń, ile są w stanie.

Jest to wspaniała forma spędzenia aktywnie wolnego czasu, pomagając przy tym osobom chorującym onkologicznie

Z uwagi na fakt, że udział w wydarzeniu może wziąć każdy, razem z rodzinami i przyjaciółmi, takie spędzenie niedzielnego przedpołudnia prowadzi do wspólnej integracji ludzi. To także dobra pora do szerzenia edukacji o zachorowaniach na choroby przewlekłe również wśród tych najmłodszych uczestników, promocji aktywności fizycznej, ale przede wszystkim, dzięki tej inicjatywie Stowarzyszenie może prowadzić swoją działalność edukacyjną i ofiarować pomoc finansową przeznaczoną na cele rehabilitacyjne, leki, protezy czy dojazdy do referencyjnych Klinik.

Rejestracja uczestników rozpoczyna się 29.06.2020r. i potrwa do 20.07.2020r. Przebiega wyłącznie drogą Internetową na stronie www.onkobieg.pl

Jako że 13 Onkobieg odbędzie się w nowej formule, a uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział z dowolnego miejsca na ziemi, organizatorzy przygotowali akcję #Onkobieg, czyli w godzinach 7:00 – 13:00 podziel się zdjęciem z oznaczeniem #Onkobieg z godzinnej aktywności. 


Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają przedstawiciele różnych grup zawodowych i społecznych, w tym: strażacy, lekarze, żołnierze i sportowcy – uczestnicy spotu.


Jeśli masz dobrą formę - możesz biec, jeśli mniejszą - krok spacerowy czy marsz też jest mile widziany. Uprawiasz ,,nordic walking’’? - spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami są też osoby z niepełnosprawnościami poruszający się np. o kulach czy wózku inwalidzkim, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – Razem po zdrowie!

 

Ładowanie Rozmowy