Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Prezydent Polski odwiedził kopalnię Sobieski w Jaworznie

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Prezydent RP, Andrzej Duda przy okazji obchodów Dnia Górnika udał się do kopalni Sobieski w Jaworznie, gdzie 28 listopada doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło czterech górników.

Andrzej Duda odwiedził kopalnię w Jaworznie

Wizyta rozpoczęła się od uroczystego złożenia kwiatów przed pomnikiem św. Barbary. Następnie doszło do spotkania z zarządem spółki Tauron Wydobycie, kierownictwem kopalni oraz ratownikami górniczymi, którzy wzięli udział w akcji ratunkowej. Na zakończenie, Prezydent wypowiedział się dla mediów, gdzie podkreślił, jak ważne jest wsparcie pracowników i rodzin ofiar w tym trudnym czasie.

Jest to bardzo szczególna i smutna Barbórka w Jaworznie. Dzisiaj, 4 grudnia, przybyłem tutaj, żeby być z ratownikami, ze społecznością górniczą tej kopalni, tego miasta, właśnie ze względu na to, że musieli przejść przez ten tak straszny moment – mówił o celu swojej wizyty Prezydent Andrzej Duda.

Nie zabrakło również podziękowań za okazane wsparcie społecznościom górniczym z pozostałych kopalń, jak i tradycyjnych barbórkowych życzeń. W wizycie uczestniczył I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz oraz Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik.

Ładowanie Rozmowy