Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pieniądze na sport i bezpieczeństwo

Dodano: , źródło: UMWS / fot. Tomasz Żak

Rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego.

Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego realizowane w terminie od 1 marca do 17 grudnia 2021 roku.

Na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej przekazano łącznie 4 203 404 zł.

Wsparcie finansowe w kwocie 2 689 654 zł otrzymają związki sportowe z regionu na organizację szkoleń dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz sportowców niepełnosprawnych, a także na organizację i uczestnictwo w imprezach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego. Sport akademicki w obszarze upowszechniania kultury fizycznej wsparto łączną kwotą 298 750 zł, Śląska Federacja Sportu w Katowicach otrzyma 800 tys. zł na szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików w 2021 roku i 250 tys. zł na udział w finałach Mistrzostw Polski i Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieżowych zawodników reprezentujących województwo śląskie. 75 tys. zł trafi w sumie do aeroklubów z naszego regionu na zadania w zakresie sportów lotniczych, a 90 tys. zł zostanie przekazane na sporty motorowe.

Na realizację zadań w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego przekazano łącznie 840 tys. zł.

Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach przeznaczono łącznie 500 tys. zł. GOPR – Grupa Jurajska w Kroczycach otrzyma 158 tys. zł, a GOPR – Grupa Beskidzka w Szczyrku 342 tys. zł. Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą trafi łącznie 340 tys. zł. Zarówno Beskidzkie WOPR w Bielsku-Białej, jak i Śląskie WOPR w Katowicach otrzymają po 170 tys. zł.

Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego realizowane w formie powierzenia w dziedzinie kultury fizycznej projektów wybranych przez mieszkańców województwa śląskiego w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Zarząd Województwa Śląskiego rozdysponował kwotę w wysokości 2 776 402 zł.

Konkurs ofert w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego

Konkurs w obszarze upowszechniania kultury fizycznej z zakresu realizacji projektów wybranych w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Ładowanie Rozmowy