Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Nie zostawiaj psa w samochodzie podczas upałów!

Dodano:

Przez cały kraj przetacza się fala upałów. To szczególnie trudny czas dla naszych pupili – wówczas szczególnie powinniśmy dbać o ich odpowiednie nawodnienie. Warto przypomnieć właścicielom o czymś jeszcze – aby pod żadnym pozorem nie zostawiać psiaków w samochodzie podczas upałów.

Upał zabija!

Warto pamiętać o tym, że temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu wzrasta bardzo szybko – nawet kilka minut w zamkniętym samochodzie może być dla psa śmiertelne. Schroniska i organizacje prozwierzęce przypominają, aby nigdy, pod żadnym pozorem, nie zostawiali swoich czworonożnych przyjaciół w aucie podczas tak wysokich temperatur. System termoregulacji psów różni się od ludzkiego i niestety jest on mniej skuteczny. 

Jak dbać o pupila podczas upałów?

Zdecydowanie najważniejszym elementem podczas upałów jest zapewnienie pupilowi stałego dostępu do wody. Należy wymieniać ją kilka razy dziennie, aby była świeża i chłodna. Nie wrzucajmy jednak do miski kostek lodu, gdyż w ten sposób narażamy naszego czworonoga na infekcje gardła. W czasie upałów powinniśmy ograniczyć spacery w pełnym słońcu do koniecznego minimum – na dłuższe spacery najlepiej wychodzić wcześnie rano bądź późnym wieczorem. Gdy pies przebywa w domu, również warto zadbać o jego komfort – dobrym rozwiązaniem jest zakup maty chłodzącej, która przyniesie naszemu pupilowi ukojenie.

Ładowanie Rozmowy