Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

To nie koniec porywistych wiatrów – ostrzeżenie IMGW wciąż obowiązuje

Dodano:

Minione dwa dni były okresem podwyższonego stanu zagrożenia ze względu na porywiste wiatry na terenie całego kraju. Również w naszym województwie wydano ostrzeżenie meteorologiczne, które nadal obowiązuje – na razie do godziny 18.

Sytuacja jest dziś już o wiele spokojniejsza, a ostrzeżenie meteorologiczne z II stopnia zmalało do stopnia I. To oznacza, że nadal mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, ale w mniejszym natężeniu. Na razie komunikaty obowiązują do godziny 18, warto jednak na bieżąco śledzić mapę zagrożeń pogodowych udostepnioną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW w taki sposób opisuje II stopień ostrzeżenia:

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ładowanie Rozmowy