Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

MOTOSERCE 2020: piknikowanie w szczytnym celu

Dodano: , źródło: Materiały orgaizatora

W sobotę, 22 sierpnia 2020 roku, klub motocyklowy Veteran Club 19-78 FG Poland zaprasza na dwunastą edycję Zbiórki Krwi „Motoserce 2020” w Dąbrowie Górniczej. Już po raz dziewiąty partnerem akcji jest Centrum Handlowe Pogoria. Pomimo mniejszego formatu imprezy niż w latach ubiegłych, organizatorzy obiecują ciekawe atrakcje i liczą na wysoką frekwencję krwiodawców.

Dąbrowski finał akcji Motoserce to dla wielu Zagłębian ważny punkt terminarza

W ostatnich latach impreza rokrocznie zwiększała rozmach i przyciągała coraz szersze rzesze ludzi o dobrych sercach. Podczas ubiegłorocznego finału, w Pogorii udało się zebrać ponad 60 litrów krwi. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, wydarzenie w Dąbrowie Górniczej będzie miało nieco odmienny charakter, ale niezmienny jest jego szczytny cel: zbiórka krwi dla dzieci i potrzebujących.

Okres wakacyjny to zawsze trudny moment dla banków krwi. Koronawirus utrudnił organizację zbiórek krwi oraz wpłynął na mniejszą liczbę dawców w regionalnych centrach krwiodawstwa, a co za tym idzie – ich zasoby są w tym roku uszczuplone jeszcze bardziej niż zazwyczaj – mówi Bartosz Dróżdż, koordynator dąbrowskiego Motoserca. – Jednak motocykliści nie poddają się tak łatwo.

Organizujemy lokalne zbiórki, imprezy mają mniejszą skalę niż w latach ubiegłych, ale serce, które okazują lokalne społeczności, jest równie wielkie! 

Tegoroczne Motoserce w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 22 sierpnia, w godz. 10:00-17:00. Imprezę zaplanowano w formie pikniku przy dźwiękach muzyki elektronicznej, z grillem oraz słodkim poczęstunkiem. Na krwiodawców czekają ciekawe konkursy z nagrodami, pokazy motocyklowe oraz główna atrakcja Motoserca - wielka parada motocykli ulicami miasta, startująca o godzinie 13:30. Z kolei od 10:00 do 15:00 na głównym parkingu od strony Obi na chętnych będą czekać mobilne punkty poboru krwi PCK. Każdy kto odda krew, otrzyma paczkę z koszulką, kubkiem i znaczkiem. 

Motoserce to oddolna, godna podziwu akcja, która zwraca uwagę na brak krwi w polskich szpitalach i propaguje ideę krwiodawstwa. Centrum Handlowe Pogoria wspiera inicjatywę od 9 lat. Z determinacją dążyliśmy do tego, by pomimo pandemicznych przeciwności, także tegoroczna edycja doszła do skutku. Wspólnie z motocyklistami z Veteran Club 19-78 FG Poland dołożymy wszelkich starań, by impreza przebiegła bezpiecznie. Serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych dawców - podzielmy się tym, co mamy najcenniejsze z najbardziej potrzebującymi - zachęca Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager, CH Pogoria. 

Motoserce to ogólnopolska inicjatywa, zapoczątkowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych

Za organizację wydarzenia odpowiadają lokalne kluby motocyklowe – na terenie Dąbrowy Górniczej jest to prężnie działający Klub Motocyklowy VC 19-78 FG Poland.

Partnerami akcji są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ładowanie Rozmowy