Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych w Katowicach

Dodano:

Święta to czas radości, spokoju i miłości,  a przede wszystkim czas, w którym nikt nie powinien być sam. Dlatego Fundacja Wolne Miejsce postanowiła zorganizować "Metropolitalną Wigilię dla Samotnych". Wydarzenie organizowane jest już po raz dwunasty z myślą o ludziach, którzy z pewnych powodów nie mogą spotkać się na kolacji wigilijnej w kręgu najbliższej rodziny.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych

W tym roku "Metropolitalna Wigilia dla Samotnych" odbędzie się we wtorek, 24 grudnia, o godzinie 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (budynek obok Spodka). Otwarcie bram nastąpi jednak już o godzinie 15.00. Na każdego gościa czekać będzie świąteczny prezent, a na najmłodszych specjalny kącik animacyjny. Zgodnie z fundacyjną tradycją na wieczerzy wigilijnej nie zabraknie występów kolędowych.

Inicjatywa ma sprawić, żeby w czasie Świąt Bożego Narodzenia ludzie nie czuli się samotni i mogli spędzić czas w rodzinnej atmosferze. Wolnego miejsca nie zabraknie dla nikogo, bo tegoroczne spotkanie wigilijne zaplanowane zostało na około 3 tysiące osób.

Jednak aby zorganizować tak wielkie przedsięwzięcie, potrzebni są wolontariusze

Spotkania organizacyjne dla osób chcących pomóc w organizacji wydarzenia odbywają się o godzinie 18:00 w każdą środę w MDK "Koszutka" w Katowicach  przy ul. Grażyńskiego 47. Oprócz wolontariuszy do zorganizowania spotkania potrzebny jest także udział darczyńców i sponsorów, dzięki którym będzie można zakupić potrzebne produkty, które pomogą w przygotowaniu wydarzenia.

Warto dodać, że osoby, które zdecydują się wziąć udział w "Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych", będą mogły skorzystać z bezpłatnego połączenia autobusowego. Z kolei wszelkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.wolnemiejsce.pl oraz na Facebooku Fundacji Wolne Miejsce.

 

Ładowanie Rozmowy