Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Koncert z honorami w tle. Koncert noworoczny w Filharmonii Śląskiej

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Marszałkowski

Filharmonia Śląska była gospodarzem koncertu noworocznego organizowanego przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową w Katowicach.

Koncert noworoczny Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

W koncercie uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów i branży górniczej. Przed koncertem wręczono odznaczenia i stopnie górnicze oraz dyplomy. Marszałek województwa Jakub Chełstowski został uhonorowany przez minister przemysłu Marzenę Czarnecką Odznaką Honorową Zasłużonego dla Górnictwa.

- Odznaczenie Zasłużonego dla Górnictwa przyznane mi przez minister przemysłu Marzenę Czarnecką jest wielkim wyróżnieniem i dużym zaszczytem. Nasz region się zmienia, ewoluują technologie stając się bardziej przyjaznymi dla środowiska i z czasem będziemy odchodzić od takich paliw kopalnych jak węgiel. Ale trzeba pamiętać, że to właśnie przemysł węglowy dał w przeszłości naszemu regionowi status potęgi gospodarczej. To DNA naszej małej ojczyzny. Nie wolno nam nigdy zapominać o znaczeniu tego dziedzictwa. To ważny element naszej przeszłości, ale też teraźniejszości. Dziś górnictwo jest innowacyjne, nowocześniejsze i wciąż odgrywa dużą rolę w życiu regionu – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Patronat nad imprezą sprawowało województwo śląskie.

Ładowanie Rozmowy