Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jakie lustro do łazienki wybrać?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Jakie lustro do łazienki wybrać? Lustro w łazience to najczęściej główny element wystroju, skupiający całą uwagę jej użytkowników. Nie bez znaczenia jest zatem jego właściwy wybór. Tafla tego typu wyposażenia powinna mieć nie tylko odpowiednią wielkość, ale cechować się także funkcjonalnością oraz atrakcyjnym designem.

Przede wszystkim praktyczność

Lustro łazienkowe powinno być na tyle wysokie, aby każdy z domowników mógł swobodnie się w nim przejrzeć. W przypadku dużych przestrzeni i szerokich umywalek, najlepiej jest wybrać produkt w kształcie poziomego prostokąta. Ponieważ takie wyposażenie służy nam w łazience często do przeprowadzania bardzo dokładnych zabiegów, jak golenie czy makijaż, należy zadbać także o ich odpowiednie oświetlenie. W tym celu najlepiej sprawdzają się gotowe rozwiązania, jak lustro z ledami, które emituje przyjemne dla oczu światło, a dodatkowo dodaje pomieszczeniu nowoczesnego, designerskiego charakteru. Ponadto, wybierając tego rodzaju produkt do łazienki nie musimy martwić się o problemy z utrzymaniem w czystości ramy i całej powierzchni zwierciadła, ponieważ najczęściej jest ona gładka i pozbawiona dodatkowych elementów ozdobnych, jako że tę funkcję przejmują smugi świetlne.

Kształt lustra również ma znaczenie

Ze względu na ozdobny charakter luster łazienkowych, warto wybrać do tego pomieszczenia produkt, który jest nie tylko praktyczny, ale też atrakcyjny wizualnie i doskonale wkomponowany w styl wnętrza. W wystrojach klasycznych i minimalistycznych najlepiej sprawdzą się tafle o regularnych kształtach, prostokątne lub kwadratowe, bez zbędnych dekoracji. Z kolei do aranżacji nowoczesnych, industrialnych, z modernistycznym twistem idealne będą te o ciekawych formach, na przykład asymetryczne. Lustra okrągłe są natomiast bardzo uniwersalne, należy jednak pamiętać, że taki kształt lepiej sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie nie ma wielu domowników i każdy korzysta z łazienki pojedynczo.

Wybór odpowiedniego lustra do łazienki nie będzie trudny, jeśli użytkownicy z góry określą swoje potrzeby i oczekiwania. Szeroki wybór produktów dostępnych na rynku sprawia, że możemy z łatwością dopasować wybrany typ artykułu do każdego stylu wnętrzarskiego.

Ładowanie Rozmowy