Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jaką masz szansę na pracę po 50-tce?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Czy to prawda, że pracodawcy preferują głównie zatrudnianie osób młodych? Owszem. Niemniej jednak sytuacja na rynku pracy nieco się zmienia. Jeszcze do niedawna osoby po 50 roku życia nie mogły prawie w ogóle liczyć na oferty skierowane dla nich. Średni czas poszukiwania zatrudnienia wynosił nierzadko nawet pół roku. Dzisiaj jednak w wielu firmach coraz cenniejsze staje się doświadczenie.

Oferty pracy dla osób po 50-tce

Wiele ofert w serwisie pracuj.pl zawiera informację, iż praca odbywa się w „młodym zespole”. Traktowane jest to jako ogromny atut - młodzi ludzie mają być bardziej energiczni, zaangażowani i świetnie wykształceni. Jednak w praktyce bywa różnie. Młode pokolenie bywa często roszczeniowe, nastawione na wyścig szczurów i gotowe w każdej chwili zmienić pracę na lepszą. Od dynamicznych i marzących o wielkiej karierze osób nie sposób zatem oczekiwać lojalności.

Dlatego też coraz więcej firm zaczyna stawiać na osoby starsze, doświadczone i zmotywowane do tego, aby znaleźć zatrudnienie oraz wykonywać swoje obowiązki, najlepiej jak potrafią.

Wielokrotnie oferty dla osób po 50-tce mają głównie firmy stawiające na osoby poszukujące stabilnej pracy i potrzebujące pracowników znających się na rzeczy. Dotyczy to m.in. księgowych, pracowników administracji biurowej, kierowców ciężarówek, logistyków, inżynierów i mechaników. Dużo ofert pracy dla osób dojrzałych proponują też duże sieci handlowe oraz firmy kurierskie posiadające duże sortownie paczek.

W jakich branżach trudno o zatrudnienie po 50-tce?

Z pewnością młodych ludzi preferują bardziej firmy potrzebujące pracowników produkcyjnych czy magazynowych. Ta sytuacja nieco zmienia się wraz z automatyzacją, ale wciąż jeszcze dobra kondycja i zdrowie będzie tu ważnym wymogiem.

Na młodość stawiają także firmy reklamowe i marketingowe. W tym zawodzie bardzo liczy się kreatywność i świeżość umysłu, której 20- oraz 30-latkom zwykle nie brakuje. Dodatkowo chodzi tu o dobrą znajomość obecnych trendów i potrzeb nowoczesnego społeczeństwa. Z tego powodu ta branża będzie raczej zawsze już zdominowana przez młodych ludzi.

 

Ładowanie Rozmowy