Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Certyfikat maseczki ma znaczenie

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Jeszcze kilka tygodni temu zakup maseczki graniczył z cudem. Dzisiaj, wybór maseczek jest duży, a firmy, czy osoby fizyczne prześcigają się w ich promowaniu. Niemal każdy sklep ma już w swojej ofercie różne ich rodzaje i mocno promuje sprzedaż maseczek ukazując jedynie korzystną ich cenę.

 

Czy jednak przy wyborze maseczki należy się kierować wyłącznie ceną?

Europejska Federacja Bezpieczeństwa, czyli jednostka Unii Europejskiej, zaleca, żeby zwrócić uwagę, czy maseczki posiadają odpowiedni certyfikat. Odpowiedni, czyli wydany przez jednostki certyfikujące z obszaru Unii Europejskiej. Trzeba pamiętać, że certyfikaty wydane przez chińskie instytucje nie obowiązują na obszarze Unii Europejskiej. Niestety, wielu sprzedawców oferuje teraz maseczki wyłącznie z takim certyfikatem lub, co gorsza, drukuje fałszywy certyfikat w domowym zaciszu. Każdy, kto sprzedaje produkt importowany z Chin, czy innych państw spoza Unii Europejskiej, musi się upewnić, że producent dokonał certyfikacji zgodnie z prawem Unii.

Dlaczego kwestia certyfikatu jest ważna?

Maseczki nie gwarantują nam ochrony przed zarażeniem. Jednak decydując się na ich zakup, wydajemy pewne środki, żeby otrzymać produkt, który jest zgodny z opisem. Certyfikacja daje nam pewność, że nie tylko maseczka posiada cechy, o których pisze producent, ale sprzedawca działa zgodnie z prawem, nie chce nas naciągnąć, czy oszukać myśląc wyłącznie o zysku.

Sprawdzajmy więc certyfikaty i nie kierujmy się wyłącznie ceną. Polegajmy na zaufanych sprzedawcach. Jednym z nich jest Senetic S.A., firma z Katowic, która na co dzień zajmuje się IT i jest partnerem firmy Microsoft. Senetic wprowadził teraz do swojej oferty środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki oraz produkty do dezynfekcji. Kupując te produkty mamy pewność, że pochodzą z wiarygodnego źródła.

Ładowanie Rozmowy