Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wideorejestrator - czy warto mieć go w swoim samochodzie?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Wideorejestratory na rynku pojawiły się kilka lat temu, jednak dopiero od niedawna widać znaczny wzrost ich wykorzystania w samochodach osobowych, dostawczych czy ciężarówkach. W internecie pojawia się bardzo dużo filmików, które nagrywane są właśnie takim sprzętem. Jedne są dość zatrważające, inne pokazują kierowców w stosunkowo zabawnych sytuacjach. Moda ta przybyła do nas ze wschodu. W Polsce sporo osób jeździ bez ważnego ubezpieczenia, a w przypadku kolizji i ucieczki z miejsca zdarzenia trudno jest wyegzekwować jakiekolwiek pieniądze za szkodę. Nic więc dziwnego, że rejestratory stały się tak popularne. Czy warto posiadać taki w swoim samochodzie?

  1. Kolizja - czy argumenty wystarczą, a może potrzebne są dowody?
  2. Skuteczna obrona - wideorejestrator samochodowy w akcji
  3. Kamera samochodowa i urządzenia do innych pojazdów

Kolizja - czy argumenty wystarczą, a może potrzebne są dowody?

Każde wydarzenie na drodze jest bardzo stresujące dla kierowcy. Czasem wystarczy niewielkie zagapienie się lub opóźniona reakcja, by wyhamować i nie spowodować stłuczki. Kiedy już jednak do tego dojdzie, rejestrator jazdy może okazać się bardzo pomocny. Oczywiście każdy kierowca może znaleźć się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie barykady. Może być winnym, jak i ofiarą kolizji. Niezależnie od sytuacji, warto mieć dowody, ponieważ faktyczny sprawca może się wypierać swojej winy. Udokumentowanie ewentualnych zdarzeń drogowych pozwala na sprawiedliwe rozstrzygnięcie, które i tak w wielu przypadkach należeć będzie do policji. 

Są sytuacje, kiedy nie jesteśmy uczestnikiem kolizji, jednak i tak na drogach pojawiają się kierowcy naginający prawo i przepisy. Robiąc to, realnie zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Jest to niedopuszczalne, dlatego warto mieć rejestratory jazdy, aby później udowodnić na policji głoszoną przez nas prawdę i doprowadzić do faktycznego ukarania kierowcy. Na nagraniu mogą być widoczne numery rejestracyjne, co znacznie ułatwi identyfikację kierowcy.

Skuteczna obrona - wideorejestrator samochodowy w akcji

Kamery samochodowe to stosunkowo niewielkie urządzenia, które pozwalają na wybronienie się z ewentualnego oskarżenia przez innego kierowcę. Zanim kupisz urządzenie, warto sprawdzić jego parametry techniczne, aby mieć pewność, że z łatwością złapie numery rejestracyjne innego samochodu. Rejestratory można zakupić z kamerą cofania. Warto mieć również aktywny tryb parkingowy oraz możliwość nagrywania nocnego. Jaki wideorejestrator wybrać? Najlepiej ze średniej półki lub jeszcze lepszy, aby obraz był czytelny nawet po zarejestrowaniu ruchu. Dobrej jakości nagranie może być w stanie wybronić z nawet najbardziej kiepsko wglądającej sytuacji. 

Kamera samochodowa i urządzenia do innych pojazdów

Kamery samochodowe wykorzystywane są zarówno w samochodach osobowych, jak i dostawczych lub ciężarowych. Motocykliści również często decydują się na wideorejestratory, które montuje się na kasku. Nawet podczas bardzo groźnej, niebezpiecznie wyglądającej kolizji może się okazać, że takie nagranie będzie asem w rękawie i wyraźnie wskaże winnego. Poza tym takie kamery wykorzystywane są też do nagrywania trasy, przez jaką się przejeżdża. Niektóre zakątki kraju są bardzo urokliwe, dlatego warto mieć je nagrane i zachowane na dłużej. Takie urządzenie należy wyposażyć w dość pojemną kartę pamięci, zwłaszcza jeśli nagrywa pliki w rozdzielczości full HD. Warto mieć na uwadze fakt, że koszt takiego urządzenia nie jest zbyt duży w porównaniu z ilością zaoszczędzonych nerwów.

Ładowanie Rozmowy