Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W jaki sposób najlepiej przyjmować potas?

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Potas jest jednym z tych minerałów, który pełni bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Jest on najliczniejszym jonem wewnątrzkomórkowym, który jest ważny pod kątem wytwarzania potencjału przezbłonowego. To powoduje, że potas ma wpływ zarówno na komórki mięśniowe, jak i nerwowe. Warto dbać o jego odpowiedni poziom w organizmie, ponieważ w wyniku zmienienia nawyków żywieniowych, jako społeczeństwo spożywamy coraz bardziej przetworzone produkty, w których potasu jest zdecydowanie zbyt mało, aby dostarczyć odpowiednią ilość tego minerału każdego dnia do organizmu.

Przede wszystkim, potas powinien być w diecie

Oczywiście podstawowym sposobem dostarczenia każdego rodzaju substancji odżywczych jest pożywienie. Potas występuje w kilku popularnych produktach spożywczych, które można znaleźć w każdym sklepie, a które warto spożywać zdecydowanie częściej, aby nie doprowadzić do niedoborów potasu w organizmie. W czym można znaleźć potas?

 

  • Pomidory,
  • Mleko,
  • Mięso,
  • Ryby,
  • Banany.

Jednak wciąż dość spory odsetek osób, posiada problemy z odpowiednim dawkowaniem potasu w diecie. To spowodowało, że coraz więcej osób decyduje się na suplementy diety bogate w ten minerał, których na rynku jest obecnie coraz więcej. Co więcej, często ich skład jest uzupełniany o inne wartościowe składniki odżywcze, które mogą wspomagać wchłanianie samego potasu (np. witamina B6).

W ofercie sklepu SFD - https://sklep.sfd.pl/Potas-k922.html, można znaleźć potas w wielu wariantach, dzięki czemu można dopasować suplementację tego minerału do konkretnej sytuacji.

Przyjmowanie potasu z magnezem

Magnez nazywany pierwiastkiem życia, jest równie ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Co ciekawe, bardzo często niedobór potasu/magnezu będzie oznaczał także niedobór tego drugiego minerału. To powoduje, że warto zaopatrzyć się w odpowiednią dawkę zarówno potasu, jak i magnezu.

Z uwagi na fakt, że bardzo często odpowiednio zbilansowana dieta jest niewystarczająca, warto stosować suplementy diety bogate w potas oraz magnez. Jednak jak powszechnie wiadomo, produkt produktowi nierówny. To powoduje, że warto zwracać uwagę na informacje o składzie suplementów diety, a w przypadku potasu oraz magnezu, szczególnie na występowanie ich jonów.

Bardzo często w składzie będzie informacja nie o jonach danych minerałów, a o tym, że w jednej tabletce występuje dany pierwiastek w “x” ilości. Odnosi się ona do ilości całego związku, nie zaś bezpośrednio do samych jonów. Natomiast ich niedobory mogą doprowadzić do wielu różnych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Utrzymanie potasu na odpowiednim poziomie w organizmie powinno być bardzo ważne, a jego stan warto regularnie kontrolować. Wpływa on pozytywnie na cały układ krwionośny, zmniejsza ryzyko miażdżycy itp. Jednak warto znać w tym wszystkim umiar, ponieważ zbyt duża ilość potasu w organizmie, również nie jest wskazana.

W utrzymaniu odpowiedniej ilości zarówno potasu, jaki i magnezu, a także wszelkich innych substancji odżywczych, bardzo pomocne są różnego rodzaju odżywki i suplementy. Natomiast te, warto nabywać jedynie ze sprawdzonych źródeł, ponieważ dzięki temu dbamy o własne bezpieczeństwo. W sklepie SFD - https://sklep.sfd.pl/, każdy znajdzie odżywki i suplementy diety, których potrzebuje do zachowania zdrowia własnego organizmu.

Ładowanie Rozmowy