Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Projektant wnętrz w Zawierciu - jak wybrać swojego architekta?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Wybór architekta nie jest łatwy. Istnieje wiele elementów, którymi warto się kierować - jednak co jest ważniejsze? Duża liczba projektów gotowych, niska cena czy podejście specjalisty? Jeśli planujesz budowę domu i poszukujesz sprawdzonego architekta, który pomoże Ci uzyskać dom marzeń - sprawdź czym kierować się przy jego wyborze!

Znajomość prawa budowlanego

Bez dwóch zdań architekt powinien wyróżniać się znajomością przepisów prawnych oraz branży architektonicznej. Tylko będąc na bieżąco ze zmianami, będzie mógł prawidłowo wykonać zlecenie, spełnić oczekiwania klienta oraz zapewnić bezpieczeństwo użytkowania nieruchomości. Można powiedzieć, że wiedza ta jest niezbędna na każdym etapie realizacji projektu, bez względu na to, czy dom ma być nowoczesny, czy też w pełni klasyczny.

Koszty usługi

Oczywiście cena za zaprojektowanie domu nie może być najważniejszym czynnikiem, jednak powinna być dopasowana do możliwości klienta. Ze swojej strony przestrzegamy, by lepiej zainwestować w dobry projekt i uniknąć problemów na etapie realizacji, niż wybrać tańszą wersję, która będzie wymagała wprowadzenia licznych, kosztownych zmian.

W przypadku ceny istotna jest też gwarancja jej niezmienności. Ustalone na etapie zawarcia umowy koszty nie powinny ulec zmianie, nawet jeśli na etapie uzgadniania projektu będzie konieczne wprowadzenie poprawek.

Doświadczenie specjalisty

Nie bez znaczenia jest doświadczenie specjalisty. Dużo łatwiej i bez stresu jest zaufać architektowi, który na swoim koncie ma szereg zrealizowanych projektów. Wiedza zdobyta podczas dotychczasowych realizacji sprawia też, że wie, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, ale też czego nie może pominąć. Z kolei świeżo upieczeni architekci mają głowy pełne pomysłów. Niestety, ich brak doświadczenia może, ale oczywiście nie musi sprawić, że na etapie budowy wystąpią problemy.

Znajomość terenu

Każdy teren wyróżnia się innymi uwarunkowaniami, ale też innym klimatem. Inaczej planuje się budowę i urządzanie wnętrz w obszarze górskim, a jeszcze inaczej w klimacie nadmorskim. Jeszcze inaczej wygląda projektowanie wnętrz na śląsku, co potwierdza projektant wnętrz z Zawiercia. Chcąc uzyskać dom, jak i wnętrze zbliżone do klimatu śląska, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który doskonale zna klimat, ale też specjalizuje się w tego typu projektach.

Opinie Klientów

Wybierając architekta, warto zwrócić też uwagę na opinię, jaką zyskał wśród klientów. Znając zdanie innych jak przebiegała współpraca czy też w jakim stopniu spełnił oczekiwania inwestora dużo łatwiej podjąć decyzję. Istotną rolę odgrywają także zapisy w umowie. Dobrze, jeśli nie dotyczą one licznych niekorzystnych kar, gdyż umowa, zamiast sukcesem może zakończyć się porażką finansową.

Terminowa realizacja prac

Ostatni punkt na naszej liście to terminowość. Szczególnie ważna dla osób, którym zależy na czasie. Architekt powinien wskazać realne terminy realizacji projektu, uwzględniając również czas na wniesienie uwag i naniesienie poprawek. Ważne jest także terminowe skompletowanie gotowej dokumentacji architektoniczno-budowlanej, gdyż od jej gotowości zależy realizacji dalszych prac.

Ładowanie Rozmowy