Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pożyczka dla firmy

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Założenie działalności gospodarczej wiąże się często z poniesieniem niemałych kosztów związanych z wynajmem lokalu, zakupem sprzętu, pojazdów itp. Podczas prowadzenia firmy również pojawiają się momenty, kiedy trzeba ponieść większe koszty związane z konkretnymi wydatkami (nowy pojazd, wymiana sprzętu, zakup nieruchomości itp.). W takich sytuacjach może przydać się szybka gotówka z pożyczki dla firmy. Wielu pożyczkodawców posiada oferty dla firm.

Pożyczka a kredyt dla firm

 

Pożyczkodawcy mają zarówno oferty dla nowych firm, jak i dla działających już jakiś czas. Można zaciągnąć pożyczkę zarówno na rozpoczęcie działalności, jak i w jej trakcie na jakieś większe, ważne wydatki. Jeśli chodzi zaś o kredyty dla firm, tutaj już nowe firmy tak łatwo nie mają. Banki oferują zwykle kredyty dla firm, które działają już przez jakiś czas i generują zyski, które są w stanie udokumentować. Ponadto to wszystko trwa, więc jeśli potrzebna jest szybka gotówka, to pożyczka będzie lepszym rozwiązaniem. Szybką pożyczkę można uzyskać też od firm pozabankowych np.:https://loanme.pl/poradnik/szybka-gotowka

Pożyczka na firmę i dla firmy

 

Pożyczka na firmę to taka na założenie działalności i na początek, dopóki firma nie zacznie generować zysków. Zazwyczaj są to pożyczki na start, na otwarcie czy na założenie firmy. Pożyczkodawcy oferujący takie pożyczki zazwyczaj proszą o niezbędne informacje o firmie. Przede wszystkim trzeba mieć biznesplan i przygotować prognozy przyszłych zysków. Nie da się bowiem tutaj wykazać dochodów firmy, gdyż ich jeszcze nie ma. Pożyczka dla firm zaś lub inaczej na rozwój firmy, to już oferta dla firm działających przynajmniej rok albo i już wiele lat. Są to środki, które można przeznaczyć na dalszy rozwój swojej działalności.

Pożyczka bezzwrotna dla firm

 

Istnieje też możliwość zaciągnięcia przez firmę pożyczki, która jest bezzwrotna. Jest to oferta kierowana do firm, które działają od co najmniej dwunastu miesięcy. Jest to pożyczka dla mniejszych firm, udzielana na specjalnych warunkach. Jest łatwiejsza do uzyskania, bo wystarczy nawet jedynie oświadczenie przedsiębiorcy, pod warunkiem, że nie ma on innych długów ani zaległości w spłatach innych zobowiązań. Taka pożyczka ma liczne zalety. Jest przede wszystkim bezzwrotna, co oznacza, że uruchomione raz środki na rachunku nie muszą być zwracane, debet odnawia się systematycznie, spłaca i wraca po tym, jak wpłyną na rachunek kolejne pieniądze. Ważne jest tylko i wyłącznie to, aby były regularne wpływy na rachunek. Trzeba jednak pamiętać o dokładnej kontroli firmowych wydatków oraz płynności finansowej.

Ładowanie Rozmowy