Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

PGG wprowadza zmiany. Sklep nie będzie sprzedawać węgla luzem

Dodano: , źródło: fot. Pixabay

Od 15 listopada w internetowym sklepie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) nie można zakupić węgla opałowego luzem. Zamiast tego dostępny jest węgiel paczkowany i miały węglowe. Zmiany dotyczą również godzin sesji, podczas których można kupić węgiel.

Zmiany w sprzedaży węgla

Do 15 listopada w e-sklepie PGG można było zakupić węgiel opałowy luzem lub konfekcjowany. Od teraz węgiel będzie dostępny jedynie w formie pakowanej, która jest w ograniczonej ilości, oraz miału węglowego, jednak ten jest w ciągłej sprzedaży.

Węgla luzem na ten moment klienci nie mogą zakupić aż do odwołania - powodem - według oficjalnych informacji PGG jest przekierowanie węgla opałowego ze sklepu na potrzeby samorządów. 

Do programu pomocy samorządom oprócz PGG dołączyły również PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie oraz Lubelski Węgiel Bogdanka.

Nowe godziny sesji sprzedażowych

Zmiany dotyczą nie tylko produktów sprzedawanych, ale i samych terminów sprzedaży. Wcześniej klienci mogli zakupić węgiel podczas popołudniowych sesji we wtorki i czwartki. Od 15 listopada (wtorku) sesje są dostępne codziennie w godzinach 16-17. Jednocześnie PGG informuje, że spółka nie ma w planach likwidacji sklepu internetowego.

Fałszywe sklepy z węglem

"Problemy" kryzysu energetycznego, a szczególnie problemy sklepu internetowego PGG, są idealną okazją dla złodziei, którzy próbują wykorzystać ograniczenia na swoją korzyść. Ich celem, jak można się domyślić, są jedynie wyłudzenia, a nie sprzedaż.

PGG ostrzega, aby zwracać uwagę na adres strony ich oficjalnego e-sklepu. Prawidłowym jest sklep.pgg.pl, jednak w internecie pojawiło się ostatnio wiele fikcyjnych stron, chcących skorzystać z okazji umieszczając w nazwie skrót "pgg". 

Nieświadomi klienci mogą skusić się na cenę o wiele niższą, niż rynkowa więc przestrzegamy kupujących, aby dokładnie sprawdzać stronę, z której chcą kupić węgiel.

Ładowanie Rozmowy