Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Na co zwracać uwagę, kupując prezent 9-letniemu dziecku

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Robienie prezentów własnym dzieciom jest przyjemne dla obydwóch stron. Rodzice poświęcają swój czas, chcąc wybrać jak najlepszą rzecz, z kolei dzieci radują się takim podarunkiem poprzez poświęcanie mu każdej wolnej chwili. Trzeba jednak powiedzieć, że już nawet 9-letnie dzieci potrafią wybrzydzać i niekoniecznie prezent musi być trafiony, natomiast nasze rady sprawią, że zdecydowanie łatwiej będzie Wam trafić!

Wybierajmy to, czym naprawdę interesują się dzieci!

Oczywistym jest, że dzieci już od najmłodszych lat wykazują zainteresowanie danymi rzeczami. Chłopcy mogą lubić piłkarza, siatkarza czy koszykarza, a z kolei dziewczynki mogą kochać aktorkę czy piosenkarkę. Bardzo ważna jest tutaj rola rodziców, którzy powinni cały czas rozmawiać ze swoją pociechą i być aktywnym członkiem jego życia, a nie biernym obserwatorem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że rzecz, którą kupimy, będzie trafiona. Może być tak, że gusta się będą zmieniać, bo dzieci są uczuciowe i potrafią w okamgnieniu zmienić swój obiekt zainteresowania, dlatego jeżeli chcemy wybrać dla 9-latka fajny prezent, to miejmy pewność, że jest to rzecz, która go w danej chwili interesuje.

Często padają pytania dotyczące tego, co to ma być za rzecz. Klucz jest prosty – jeżeli jego pasją jest piłka nożna, to może być to koszulka ulubionego klubu bądź korki czy piłka. To daje pewność, że będzie to prezent w pełni trafiony i uśmiech dziecka będzie wystarczającą nagrodą za nasz wysiłek. Dziewczynce można kupić gadżety związane z piosenkarką czy aktorką. Na rynku obecnie jest wiele zabawek, które z pewnością sprawią przyjemność każdej 9-latce.

Nie zawsze wartość prezentu jest decydująca!

Niektórzy rodzice idą na łatwiznę i kupują zabawki dla 9-latka, które są najdroższe, ponieważ wierzą, że to jest gotowy przepis na udany prezent. To próżne myślenie, które być może się sprawdzi, ale zdecydowanie łatwiej wybrać rzecz, która mu po prostu przypadnie gustu. Pamiętajmy, że jest to nadal dziecko, niekoniecznie jeszcze znające wartość pieniądze, a poza tym sytuacja materialna rodziny nie zawsze może sprawiać, że łatwo będzie o drogi prezent.

Zdecydowanie się na tańszy prezent, będący prawdziwie od serca może sprawić, że dziecko jeszcze bardziej go doceni, bo zobaczy, że jest to rzecz sprofilowana pod niego. Tutaj istotna jest też psychologia, ponieważ jeżeli dzieci będą dostawać drogie prezenty, to się do tego po prostu przyzwyczają i w przyszłości będą wymuszać jeszcze droższe podarunki, a nie o to w tym chodzi. Wychowanie dzieci to niełatwa sprawa, a w przyszłości może być bardzo ciężko skorygować błędy popełnione za młodu.

Ładowanie Rozmowy