Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Kompaktowe Volvo XC40 - SUV idealny?

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Kierowcy uwielbiający komfortową jazdę miejską w towarzystwie nowoczesnych technologii, z pewnością pokochają najnowszy model SUV-a Volvo XC40.

Kompaktowe samochody z półki samochodów premium posiadają sporą konkurencję, przez co w głowach kierowców może pojawić się pytanie - jak w tym wszystkim odnajduje się Volvo ze swoim modelem SUV-a XC40? W tym artykule przyjrzymy się temu, jak model szwedzkiego producenta plasuje się na tle innych kompaktowych SUV-ów. 

Volvo XC40 - odpowiedź na oczekiwania kierowców

Jak wynika ze statystyk sprzedaży producenta  Volvo model XC40  jest jednym
z najchętniej wybieranych aut klasy premium. Wizualnie koncepcyjny model przyciąga uwagę kierowców charakterystycznymi i wyrazistymi liniami oraz ekskluzywnym wnętrzem, wyznaczając najwyższe standardy motoryzacyjne. 

Rozwiązania na miarę przyszłości 

Volvo XC40 to pierwszy samochód Volvo sprzedawany na masową skalę, który zgodnie z obietnicą producenta możliwy jest do zakupienia w trzech wersjach -   jest z całkowitym napędem elektrycznym, w wersji Mild-Hybrid oraz Plug-in. Zasięg Volvo XC40 pozwala na wykorzystanie pojazdu zarówno w jeździe miejskiej, jak i w przypadku długodystansowych tras. Model ten gwarantuje dynamiczną jazdę i optymalną ekonomiczność w trakcie użytkowania. 

Plug-in czy Mild-Hybrid - co wybrać?

Osoby, które nie chcą zdecydować się na w pełni elektryczny napęd, powinny zainteresować się wersją typu Plug-in (PHEV). Jest to rozwiązanie łączące w sobie zalety aut elektrycznych i tradycyjnych napędów. Elastyczność tego rozwiązania pozwala na powolne przystosowanie się do nowoczesnych rozwiązań, a także obniża koszty użytkowania i zmniejsza emisję CO2. 

Z kolei wersja Mild-Hybrid (mHEV) - tzw. miękka hybryda -  jest rozwiązaniem dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania, które chcą poznać dyskretne wsparcie elektryczne silnika benzynowego. Podstawową cechą miękkiej hybrydy jest fakt, że silnik elektryczny nie stanowi samodzielnej jednostki napędowej. 

Wnętrze i wersja wyposażenia, które zachwycają

Wnętrze Volvo XC40 spełnia najwyższe standardy jakości, realizując plan przemyślanego projektu oferującego nowoczesny design w swoim segmencie.  Model ten został wyposażony w intuicyjne systemy poprawiające bezpieczeństwo i zwiększające komfort z jazdy. Inteligentne technologie monitorują przestrzeń wokół auta, informując kierowcę o ewentualnych zagrożeniach. Samochód na wypadek dostrzeżenia zagrożenia rozpoczyna automatyczne hamowanie lub korygowanie toru jazdy. Volvo XC40 pomaga również w parkowaniu czy wyjeżdżaniu z miejsc parkingowych. Takie rozwiązania jak kamera 360 stopni czy układ ostrzegania o ruchu poprzecznym sprawiają, że codzienne manewry stają się jeszcze prostsze. Komfort, nowoczesność i bezpieczeństwo są wpisane w DNA samochodów marki Volvo. 

Volvo XC40 w Auto-Boss

Samochód Volvo XC40 podobnie jak inne modele tej marki dostępny jest do kupienia w Autoryzowanych Salonach Samochodowych Auto-Boss działających na terenie Śląska. Auto-Boss prowadzi sprzedaż zarówno aut nowych, jak i używanych a dodatkowo oferuje usługi serwisowe. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Salony Auto-Boss, którego szuka każdy wymagający kierowca. 

Ładowanie Rozmowy