Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Kolory ścian w salonie, sypialni 2020?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Modne kolory ścian – dominują wyraziste kolory

Koniec z monochromatycznymi wnętrzami i typowo skandynawskim minimalizmem. Jeśli chcesz mieć naprawdę modne mieszkanie, musisz nieco zaszaleć. Nie znaczy to, że twój dom zacznie nagle mienić się wszystkimi kolorami tęczy. Niemniej będzie w nim nieco inaczej niż do tej pory.

Dużym plusem w tegorocznych wyborach modowych jest zgodność barw. Na topie mamy brudny róż i fiolet, a obok nich butelkową zieleń i delikatną szarość. I trzeba przyznać, że te kolory bardzo do siebie pasują. Jeśli obawiasz się, że cały salon w różu to za dużo, pomaluj w ten sposób jedną ścianę. Inne pozostaw białe lub jasnoszare. Dobrze wygląda też zestawienie brudnego różu z butelkową zielenią.

Wolisz mniej rzucające się w oczy barwy? Nadal możesz pomalować swoje ściany na modny kolor delikatnego błękitu.

Modne kolory ścian w salonie

Salon jako reprezentacyjne pomieszczenie w domu ma prawo uwodzić oryginalną i niebanalną kolorystyką. Powinien być jasny i przestronny, ale to nie znaczy, że wszystkie ciemne kolory trzeba odrzucić.

Przy malowaniu salonu zwróć uwagę na jego wielkość i rozmieszczenie okien. Jeśli wychodzą na południe, na pewno wpada przez nie dużo światłą słonecznego i można pomalować ściany na ciemniejsze kolory. Oprócz butelkowej zieleni sprawdzi się stonowany fiolet, głęboki granat w morskim odcieniu i ciemna czerwień. Możesz też spróbować połączyć te barwy na ścianach. Aby zminimalizować wrażenie ciemnego wnętrza, zaplanuj do niego jasną podłogę.

Jeśli salon jest nieduży i słabo doświetlony, musisz zrezygnować z ciemnych barw. Postaw na brudny róż, rozbieloną ochrę lub jasną szarość. W salonie dobrze sprawdzi się klasyczna biel, która, chociaż nie łapie się w aktualne top 10, tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody.

Przy kolorowych ścianach warto zwrócić uwagę na zasłony – ich wybór nie może być dziełem przypadku. Zasłony powinny być kolorystycznie spójne ze ścianami lub zestawione z nimi kontrastowo. Raczej nie ma tu miejsca na żadne oboczności. Dobrym rozwiązaniem jest posiłkowanie się kołem barw. Natomiast firany do salonu, jeśli jest kolorowy, najlepiej pozostawić białymi.

Modne kolory ścian w sypialni

Sypialnia to miejsce odpoczynku, relaksu, snu. Cała jej aranżacja, łącznie z kolorystyką ścian, powinna wprowadzać w stan odprężenia. Dlatego, chociaż czerwień jest bardzo modna w tym roku, lepiej nie malować na czerwono ścian w sypialni. Ten kolor jest mocno pobudzający i trudno będzie nam zasnąć.

W sypialni dobrze sprawdzą się dwa kolory o tajemniczo brzmiących nazwach: ochra i umbra. Umbra to po prostu ciepły brąz, a ochra to ciepła ciemna żółć. Może im towarzyszyć butelkowa zieleń lub jasna szarość. Ściany w sypialni nie muszą być identyczne, można wybrać dwa kolory, którymi przyozdobimy wnętrze. Warto tylko pamiętać, że nie powinny to być zbyt żywe odcienie.

Firany do sypialni nie muszą być białe, nawet lepiej, gdy będą kolorowe. Taka aranżacja okna sprawi, że wnętrze będzie trochę przyciemnione, co w naturalny sposób wywoła efekt senności. Natomiast zasłony powinny być przynajmniej o dwa tony ciemniejsze od firan, ale utrzymane w tej samej kolorystyce.

Ładowanie Rozmowy