Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jak zacząć skuteczne pozycjonowanie stron?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Wiesz już, jak ważne jest pozycjonowanie stron internetowych, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dobry plan to podstawa, ale jak przygotować plan, kiedy nie masz pojęcia, na czym musisz się skupić, co musisz poprawić, jakie obszary należy zoptymalizować, jakie treści przygotować itd. Nie musisz znać na to odpowiedzi, chyba że chcesz. Zatem jak się zabrać za skuteczne pozycjonowanie strony? Podpowiadamy.

Czym jest pozycjonowanie stron www

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest pozycjonowanie stron internetowych, to krótko wyjaśnijmy. Aby być widocznym w Internecie, Twoja strona musi po pierwsze być zindeksowana przez Google, a po drugie odpowiadać na pytania użytkowników sieci. Wpisując w wyszukiwarkę Google słowa kluczowe, oczekują oni wyświetlenia listy stron, na której znajdą to, czego szukają. Innymi słowy, gdy ktoś wpisze "kosiarka elektryczna", prawdopodobnie oczekuje, że wyświetlą mu się strony, na których będzie mógł ją kupić. Niestety stron internetowych, które mogą zawierać odpowiedzi na to pytanie, jest dużo, a Ty, sprzedając rzeczone kosiarki, chciałbyś być widoczny na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Aby tak się stało, musisz pozycjonować swoją stronę.

Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej

Jeśli masz już podstawową wiedzę na temat pozycjonowania, możesz zastanawiać się co zrobić, aby Twoja strona znalazła się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. No cóż. Po pierwsze, musisz zacząć od sprawdzenia, czy Twoja strona została zaindeksowana przez Google. Możesz to sprawdzić, na przykład poprzez bezpłatne narzędzie Google Search Console, które pokaże Ci także, jakie ewentualne problemy występują na Twojej stronie i co należy poprawić. Po drugie, musisz przeprowadzić audyt SEO strony. Taki audyt wskaże, na jakie obszary swojej strony musisz zwrócić uwagę, aby jej pozycje. Na podstawie audytu będziesz mógł zaplanować konkretne działania.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Przeprowadzenie audytu nie rozwiązuje problemu, ale dzięki niemu dowiesz się, jak powinna przebiegać optymalizacja strony i co zrobić, aby stała się bardziej przyjazna dla wyszukiwarki Google i użytkowników. To ważny krok w stronę poprawy widoczności witryny i osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce. Właściwa analiza raportu z audytu SEO pozwoli Ci zaplanować prace nad technicznym aspektem Twojej witryny oraz treścią, jaką musisz przygotować, by stała się ona wartościowa, a co za tym idzie — bardziej widoczna. Jeśli jednak nie chcesz tego robić sam i wolisz poświęcić działania fachowcom, to skuteczne pozycjonowanie strony internetowej przeprowadzi dla Ciebie agencja funkymedia.pl.

Ładowanie Rozmowy