Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jak zabezpieczyć balkon przed kotem?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Jak urządzić balkon dla kota?

Przygotowanie balkonu na ciepłe dni wbrew pozorom nie należy do prostych zadań. Wiedzą to między innymi właściciele kotów, którzy muszą nie tylko odpowiednio zaaranżować, ale również skutecznie zabezpieczyć tę przestrzeń. Jak wiemy, kotów nie da się upilnować, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby zminimalizować wszelkie możliwe ryzyko.

Każdy, kto posiada w mieszkaniu kota doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z jego ulubionych miejsc wiosną i latem jest właśnie balkon. Koty uwielbiają wylegiwać się całymi dniami na słońcu, a balkon jest do tego idealny. W jaki jednak sposób urządzić balkon, aby nasz pupil czuł się tam komfortowo? Przede wszystkim warto wyznaczyć strefę, w której będzie mógł się położyć. Ważne, aby legowisko znajdowało się w miejscu, w którym w ciągu dnia mamy zarówno cień, jak i słońce. Część balkonu można wyłożyć miękkimi matami. Nie można zapomnieć poza tym o bezpiecznej dla kotów roślinności - często przesiadują one w skrzynkach czy donicach. Na balkonie sprawdzi się ponadto poidełko czy niewielka kuweta. Oczywiście, trzeba zagospodarować balkon w taki sposób, aby był przyjazny zarówno dla kota, jak i dla nas.

Kot a zabezpieczenia na balkonie

Koty nie odczuwają lęku wysokości i najczęściej nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakim jest dla nich spacerowanie po parapecie czy balustradzie. To dlatego na nas spoczywa obowiązek ochrony naszego pupila przed wynikającym z tego zagrożeniem. Jednym z najlepszych rozwiązań w tej materii jest zabudowa balkonu, dzięki której nie będziemy musieli już obawiać się, że kot zrobi sobie krzywdę. Warto zlecić wykonanie zabudowy profesjonalnej firmie, której pracownicy doradzą, jakie system będzie idealny w danej sytuacji. Na uwagę zasługuje nowoczesna ramowa oraz bezramowa zabudowa balkonów, które różnią się między sobą konstrukcją, wyglądem, ale i ceną.

Zabudowa balkonu - czy warto?

Na to pytanie nie ma co prawda jednej prostej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od potrzeb i możliwości samego właściciela mieszkania. W praktyce jednak zabudowanie balkonu przynosi wiele korzyści, szczególnie jeśli posiada się zwierzęta, choć nie tylko. Zabudowa skutecznie uniezależnia nas od warunków atmosferycznych, pozwala na swobodne zaaranżowanie przestrzeni balkonowej, a także jest świetną izolacją termiczną oraz akustyczną. Posiada ponadto walory wizualne, a dobrze zamontowana jest solidna, wytrzymała, prosta w użytkowaniu i utrzymaniu czystości. Zabudowanie balkonu warto potraktować jako inwestycję na lata, która znacznie ułatwi codzienne życie.

Ładowanie Rozmowy