Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jak dobrać róż do cery oraz jak go nakładać?

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Róż to jeden z tych kosmetyków, który potrafi zupełnie zmienić wygląd twarzy. Nałożony na szczyty kości policzkowych imituje naturalny rumieniec i sprawia, że cera prezentuje się zdrowo. Jednak, aby uzyskać taki efekt, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest zarówno to, jak zostanie nałożony kosmetyk na kości policzkowe, jak również odcień różu. Znaczenia dla efektu ma też konsystencja. Inaczej będą wyglądać policzki, jeśli nałoży się na nie pudrowy róż, inaczej zaś przy kremowej formule.

Jak dobrać odcień różu do karnacji?

Dobranie odpowiedniego odcienia różu do karnacji jest kluczowym elementem udanego makijażu. Skóra może mieć ciepłe tony (żółte lub oliwkowe), chłodne (różowe lub niebieskie) lub być typem neutralnym (mieszane tony). Zidentyfikowanie swojego tonu skóry pomoże w wyborze odpowiednich odcieni różu.

Jeśli masz skórę o tonie ciepłym, czyli z wyraźnymi tonami żółtymi lub oliwkowymi, warto sięgnąć po ciepłe odcienie różu. Brzoskwiniowy, koralowy lub róż z delikatnymi odcieniami brązu to dobre wybory dla ciepłego tona skóry. Jeśli Twoja skóra ma ton chłodny, czyli zawiera tony różowe lub niebieskie, możesz rozważyć odcienie różu takie jak malinowy, fuksja lub róż z odcieniem fioletowym. Te kolory będą dobrze kontrastować z tonami chłodnymi w Twojej skórze.

Osoby o skórze o tonie neutralnym mogą eksperymentować z różnymi odcieniami różu, zarówno ciepłymi, jak i chłodnymi, aby znaleźć ten, który najlepiej podkreśli ich skórę. Przed zakupem pełnowymiarowego produktu zawsze warto wypróbować róż na skórze. Zrób to w naturalnym świetle, najlepiej w okolicy okna, aby upewnić się, że kolor jest odpowiedni.

Jak prawidłowo nakładać róż?

Prawidłowe nakładanie różu jest kluczowym elementem udanego makijażu twarzy. Jest to proces, który pozwala podkreślić kości policzkowe i nadać cerze świeży i promienny wygląd. Oto szczegółowy przewodnik, jak to zrobić krok po kroku.

Na początek, przygotuj swoją twarz. Upewnij się, że jest dokładnie oczyszczona, a nałożony podkład i puder utworzą doskonałą bazę pod róż. Dobra przygotowana skóra pozwoli na równomierne rozłożenie i lepszą trwałość makijażu. Teraz, wybierz odpowiednie narzędzie. Najczęściej używa się pędzla do różu z miękkim i zaokrąglonym końcem, który ułatwia precyzyjne nakładanie. Możesz także użyć gąbki do makijażu, ale pamiętaj, że pędzel daje lepszą kontrolę nad ilością produktu.

Następnie, wybierz kolor różu. To istotne, aby dopasować odcień różu do Twojego tonu skóry. Jeśli masz ciepłą skórę z odcieniami żółtymi lub oliwkowymi, wybierz ciepłe odcienie różu, takie jak brzoskwiniowy lub koralowy. Dla skóry o tonach chłodnych z różowymi lub niebieskimi tonami malinowy lub fuksjowy będzie odpowiedni. Osoby o tonie skóry neutralnym mogą eksperymentować z różnymi odcieniami.

Zanim nałożysz róż, potrząśnij pędzlem, aby usunąć nadmiar produktu. To zapobiegnie zbyt intensywnemu efektowi. Następnie, uśmiechnij się, aby wyeksponować kości policzkowe. To pomoże znaleźć odpowiedni punkt do aplikacji różu. Delikatnie nakładaj róż na kościach policzkowych, zaczynając od środka policzka i kierując się ku skroniom. Ruchy powinny być wykonywane od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.

Po nałożeniu różu użyj pędzla lub gąbki, aby delikatnie rozblendować produkt. Ruchy powinny być skierowane ku górze w kierunku skroni, aby uzyskać naturalny efekt. Unikaj ostrych linii. Jeśli uważasz, że nałożyłaś zbyt dużo różu, możesz użyć pudru lub gąbki do makijażu, aby złagodzić efekt.

Tak wykonany makijaż z pewnością podkreśli rysy twarzy i nada jej świeży, wypoczęty wygląd.

 

Ładowanie Rozmowy