Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dwie umywalki w łazience - kiedy warto mieć dwie umywalki obok siebie?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Tempo naszego życia wciąż przyspiesza. Żyjemy w zawrotnym tempie, co często utrudnia nam organizację dnia, szczególnie jeżeli niektóre czynności wszyscy domownicy muszą wykonać w jednym czasie. Problemem okazuje się poranna toaleta, kiedy rodzice szykują się do pracy, a dzieci do szkoły. Łazienka jest jedna, a członków rodziny dwóch, czterech, a niekiedy nawet więcej. To wymusza wcześniejsze wstawanie, a czasem też skutkuje spóźnieniem. Aby uniknąć porannego stresu, niektóre rodziny decydują się na niestandardowe rozwiązania do swoich łazienek, np. zamiast jednej umywalki, wybierają dwie.

 

Łazienka dla Niej i dla Niego

Dwie umywalki to dobre rozwiązanie dla domów, w których mieszka więcej niż jedna osoba. Świetnie sprawdzają się w małżeńskiej łazience, dzięki czemu można rano wspólnie szykować się do pracy i tym samym zaoszczędzić czas i nastawiać budzik na późniejszą godzinę. Korzystanie z łazienki wspólnie, to również jeden ze sposobów na spędzenie ze sobą więcej czasu, którego w szybko biegnącym życiu często brakuje. Rano możecie ustalić plany na cały dzień, a wieczorem opowiedzieć sobie, co się w ciągu tych kilkunastu godzin wydarzyło. W łazience z dwoma umywalkami łatwiej jest też zaplanować osobną przestrzeń dla Niej i dla Niego. Każde z Was ma inne potrzeby i również inaczej wyglądałaby Wasza prywatna łazienka. Obok umywalki dla Niej mogą stanąć koszyki z akcesoriami do makijażu, a obok umywalki dla Niego może zawisnąć specjalny uchwyt na maszynkę do golenia.

Dodatkowa łazienka dla dzieci

W niektórych domach znajdują się dwie łazienki. Jeżeli w rodzinie są dzieci, to warto jest jedną z nich przeznaczyć dla naszych pociech. Dzięki temu poranną i wieczorną toaletę jednocześnie może wykonywać kilka osób. To bardzo wygodne, szczególnie jeżeli rano musimy wyszykować siebie do pracy i dzieci do szkoły. W łazience dla rodzeństwa niech znajdą się dwie umywalki. Często jest na to miejsce, ponieważ nie potrzebujemy wyposażać łazienki w pralkę oraz szafki na środki czystości. Koncentrujemy się tylko na tych elementach wyposażenia wnętrza, które są potrzebne dzieciom. Pamiętajmy, aby umywalki umieścić nieco niżej lub dodatkowo uzupełnić strefę z nimi o drabinki lub specjalne podwyższenia, aby mniejsze dzieci mogły samodzielnie myć ręce, twarz i zęby.

Aranżacja strefy pielęgnacji z dwoma umywalkami

Najłatwiej jest umieścić dwie umywalki na blacie. Wykonujemy go z płyty meblowej lub płytek ceramicznych, które możemy wybrać w dowolnym kolorze i wzorze. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku duże płytki w kolorze drewna lub płytki betonowe na ścianę, a u dzieci małe płytki heksagonalne, tworzące kolorową mozaikę. Pod blatem umieszczamy szafki na kosmetyki, a na ścianie zawieszamy dwa lustra z oświetleniem. Dodatkowo w łazience dla pary możemy wyróżnić obie strefy dwoma różnymi kolorami płytek na ścianie. W strefie dla Niej może być to np. pudrowy róż lub biel, a dla Niego czerń lub betonowa szarość.

Dwie umywalki zawsze warto mieć, jeżeli w domu mieszka więcej niż jedna osoba. Wykorzystujemy je w łazience małżeńskiej i dodatkowej łazience dla dzieci. Sprawdzą się również doskonale w rodzinnej łazience, z której korzystają rodzice i dzieci.

 

Ładowanie Rozmowy